Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Pierwsza próba Fannemela po półtorarocznej przerwie

Anders Fannemel, który w lipcu 2019 roku w Wiśle w wyniku upadku doznał zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie i uszkodził łękotkę, po kilku operacjach i długiej przerwie wrócił do treningów i w środę oddał pierwszy skok na nartach.

Mistrz świata z 2015 roku w Falun na dużej skoczni i drużynowy w lotach narciarskich z Kulm z 2016 po próbie na obiekcie normalnym olimpijskiego kompleksu w Lillehammer powiedział, że był to dla niego punkt zwrotny w ostatnim trudnym - głównie pod względem psychicznym - czasie.

"Przed pierwszym skokiem po półtorarocznej przerwie czułem się trochę dziwnie i dopiero po lądowaniu poczułem się jak kiedyś. Jestem pełen optymizmu i mam nadzieję, że powrócę jeszcze do rywalizacji" - powiedział 29-letni Norweg.

Dodał, że czas przerwy z operacjami, zabiegami i badaniami był dla niego trudny.

Reklama

"Po pierwszych dwóch operacjach i długiej rehabilitacji myślałem, że jest już po wszystkim i w czerwcu 2020 byłem gotowy do powrotu. Odczuwałem jednak dalej bóle kolana i okazało się, że potrzebny był kolejny zabieg, któremu poddałem się w sierpniu, więc kolejny sezon mi uciekł" - tłumaczył Fannemel.

Dodał, że wraz z mijającym czasem malała nadzieja, że wróci do sportu wyczynowego. "Brałem pod uwagę najróżniejsze scenariusze dotyczące dalszej części życia, nawet koniec kariery" - zaznaczył.

Zbigniew Kuczyński


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy