Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Pięciu Polaków w konkursie w Titisee-Neustadt

Pięciu Polaków zobaczymy w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Kwalifikacje wygrał Fin Ville Larinto, a najlepiej z "Biało-czerwonych" spisał się Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce. Kamil Stoch nie musiał się kwalifikować.

Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 15.45.

Reklama

W kwalifikacjach wzięło udział czterech Polaków: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Kamil Stoch, który zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ udział w konkursie miał zapewniony.

Jako pierwszy z "Biało-czerwonych" na belce usiadł Murańka. Nasz zawodnik oddał dobry skok na odległość 128 m (112,6 pkt) i zajął 23. lokatę. Kubacki wylądował cztery metr bliżej od kolegi z reprezentacji, ale dostał sporą rekompensatę za wiatr i jego nota była niższa od Murańki o zaledwie 0,3 pkt. Był 25.

Bardzo dobrze spisał się Aleksander Zniszczoł. 20-letni zawodnik poszybował na 134 m (122,6 pkt), dzięki czemu był siódmy.

Piotr Żyła skoczył 131,5 m (129,4 pkt) i zajął 4. pozycję.

Kwalifikacje wygrał Fin Ville Larinto, który osiągnął 135 m (129,7 pkt).

Kamil Stoch zaliczył 127,5 m, a najdalej z zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, skoczył Severin Freund - 138 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje