Reklama

Reklama

PŚ w skokach: pięciu Polaków w konkursie w Oslo

Pięciu polskich skoczków narciarskich wystąpi w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Oslo. Kwalifikacje wygrał Norweg Tom Hilde, lądując na 128,5 m. Najlepszy z Polaków Maciej Kot uzyskał 124,5 m i był 14.

Drugie miejsce zajął Rosjanin Dmitrij Wasiliew - 129 m, a trzecie Austriak Andreas Kofler - także 129 m.

Do pierwszej niedzielnej serii, obok Kota i lidera Pucharu Świata Kamila Stocha, awans wywalczyli także: Dawid Kubacki, zajmując 19. miejsce po skoku na odległość 123,5 m, Piotr Żyła 27. - 120,5 m oraz Jan Ziobro 37. - 120,5 m.".

Odpadł Klemens Murańka, lądując na 114,5 m, co dało mu 49. lokatę.

Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata, która nie musi uczestniczyć w kwalifikacjach, formą błysnęli Austriak Gregor Schlierenzauer i Niemiec Severin Freund. Obaj oddali najdłuższe skoki - 131,5 m.

Reklama

Dwukrotny złoty medalista olimpijski Kamil Stoch miał próbę na 126 m. Nie skakali wicelider klasyfikacji pucharowej Słoweniec Peter Prevc, Japończyk Noriaki Kasai i Norweg Anders Bardal.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy