Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Peter Prevc wygrał w Willingen, Hula najlepszy z Polaków

Słoweniec Peter Prevc zdeklasował konkurencję i wygrał konkurs Pucharu Świata w Willingen. W serii finałowej skakało czterech Polaków - najlepszy był Stefan Hula, który zajął 18. miejsce.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Przyzwoita pierwsza seria konkursu i fatalna seria finałowa - tak w skrócie można opisać dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Willingen w wykonaniu Polaków.

Awans do konkursu wywalczyło w piątek pięciu naszych skoczków. W serii próbnej najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kot (137 m), niezłe skoki oddali także Jakub Wolny (131 m), Andrzej Stękała (123 m) i Jan Ziobro (128 m). Nie wyszedł skok Stefanowi Huli (114,5 m), wspaniale skoczył natomiast Słoweniec Peter Prevc, który osiągnął aż 149,5 m!

Reklama

W pierwszej serii konkursu Maciej Kot ponownie był najlepszy z Polaków. Skoczył o cztery metry krócej niż w serii próbnej (133 m), ale bez problemu wywalczył awans do drugiej serii. 

Dokładnie taką samą odległość zanotował Andrzej Stękała, znacznie lepiej niż w serii próbnej skoczył też Stefan Hula (131,5 m). Do końca w walce o awans do finałowej 30-tki liczyli się też Jakub Wolny i Jan Ziobro (128,5 m), ale ostatecznie do drugiej serii wszedł tylko ten pierwszy.

Kibice w pierwszej serii konkursowej obejrzeli kilka znakomitych skoków, a klasą dla siebie był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Peter Prevc. Słoweniec skoczył 148,5 metra (128,5 pkt) i wyprzedził Norwega Kennetha Gangnesa (120,5 pkt) i Niemca Severina Freunda (120,3 pkt).

Druga seria konkursu przebiegała pod znakiem problemów z pogodą. Podmuchy wiatru przeszkadzały zawodnikom, a zupełnie nie potrafili sobie z nimi poradzić Polacy. Stękała i Wolny nie przekroczyli nawet granicy 120 metrów, aż o jedenaście metrów krócej niż w pierwszej serii skoczył Kot. Przyzwoicie zaprezentował się właściwie tylko Hula, który poszybował na 126,5 metra.

Po raz kolejny fenomenalną dyspozycję zaprezentował Prevc, który osiągnął 145,5 metra i udowodnił, że żaden z rywali nie jest obecnie w stanie mu zagrozić. Drugie miejsce zajął Gangnes (141,5 m w drugiej serii), a na najniższym stopniu podium stanął Freund (133 m).

W konkursie w Willingen nie wystąpił najlepszy polski skoczek - Kamil Stoch, który po Turnieju Czterech Skoczni wrócił do kraju, gdzie przygotowuje się do mistrzostw świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf (15-17 stycznia).

Miejsca i wyniki Polaków w konkursie PŚ w Willingen:

18. Stefan Hula (184,3 pkt)

26. Maciej Kot (174,1 pkt)

28. Andrzej Stękała (173,8 pkt)

30. Jakub Wolny (165,4 pkt)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje