Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Odwołano kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Engelbergu

Z powodu silnego wiatru kwalifikacje do niedzielnego konkursu zostały anulowane. W konkursie weźmie udział 63 zawodników. Początek o godzinie 15.

Sobota była bardzo udana dla Kamila Stocha, który w świetnym stylu zwyciężył w konkursie indywidualnym. Czy dziś Orzeł z Zębu będzie w stanie powtórzyć swój sukces? Początek konkursu o godzinie 15.

W odwołanych kwalifikacjach miało wziąć udział siedmiu Polaków, ale z powodu anulowanych kwalifikacji wszyscy wystąpią w konkursie. Są to: Klemens Murańka (nr 26), Stefan Hula (nr 34), Jakub Wolny (nr 36), Maciej Kot (nr 37), Piotr Żyła (nr 46), Dawid Kubacki (nr 55) i Kamil Stoch (nr 59).

Reklama

Początek konkursu o godzinie 15.

Przebieg kwalifikacji do niedzielnego konkursu w Engelbergu:

Kwalifikacje rozpoczął reprezentant gospodarzy Gabriel Karlen skokiem na 106,5 m. Od początku skoczkom mocno przeszkadzał jednak wiatr i już po drugiej próbie Andreasa Schulera czekała ich dłuższa przerwa. Szwajcar otrzymał aż 33,1 pkt rekompensaty za wiatr!

Dopiero po blisko 10 minutach i zmianie belki (z 19. na 17.) swój skok zdołał oddać trzeci ze skoczków, przez co można się spodziewać, że przebieg kwalifikacji nie będzie zbyt płynny. Udało się oddać 11 skoków, gdy kwalifikacje znów zostały przerwany. Jury zdecydowało o przywróceniu 19. belki startowej.

Chwilę później poinformowano, że kwalifikacje zostaną anulowane! Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 15 z wszystkimi 63 skoczkami.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje