Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Nowy turniej w Planicy

Finał Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy odbędzie się w nowym formacie. "Planica 7" - taką nazwę będzie miał turniej, a zwycięzca zainkasuje 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Jest już "Raw Air" i "Willigen Five", a teraz jeszcze "Planica 7". Do klasyfikacji będą liczone noty z każdego z siedmiu skoków, które zawodnicy wykonają podczas czterech dni rywalizacji. Najlepszy "lotnik" w Planicy otrzyma w nagrodę czek na 20 tysięcy franków szwajcarskich, a także specjalny prezent.

"Postanowiliśmy uatrakcyjnić zawody w Planicy dla zawodników i kibiców. Cieszymy się, że Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wspiera ten pomysł. W przyszłości chcemy, żeby nagroda była jeszcze bardziej atrakcyjna" - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego Drago Bahun cytowany na oficjalnej stronie FIS.

Reklama

Do finału PŚ w Planicy został jeszcze trochę czasu. Przed nami emocje związane z turnieje "Raw Air", który już w piątek rozpoczyna się w Oslo.

Kamil Stoch jest na najlepszej drodze, żeby wygrać klasyfikacje generalną PŚ w tym sezonie i po raz drugi w karierze zdobyć Kryształową Kulę.

RK

Program PŚ w Planicy:

22 marca (czwartek):
11.00 - kwalifikacje
23 marca (piątek):
14.00 - seria próbna
15.00 - konkurs indywidualny
24 marca (sobota):
09.00 - seria próbna
10.00 - konkurs drużynowy
25 marca (niedziela):
09.00 - seria próbna
10.00 - konkurs indywidualny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje