Reklama

Reklama

PŚ w skokach narciarskich. Norwegowie podali skład

Tom Hilde wraca do reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich. Norwegowie odkryli karty przez inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

W zawodach w Niemczech Norwegię będzie reprezentować siedmiu skoczków. W składzie jest między innymi Hilde, który przez wiele miesięcy był odsunięty od kadry A.

Norwegowie wystartują w Klingenthal w składzie: Hilde, Rune Velta, Andreas Stjernen, Anders Fannemel, Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang i Kenneth Gangnes.

Hilde, który był regularnym reprezentantem Norwegii od 2006 roku i posiada w swoim dorobku pięć medali drużynowych, brązowy olimpijski i cztery srebrne mistrzostw świata, niespodziewanie nie znalazł się w składzie na ubiegłoroczne igrzyska olimpijskie w Soczi, nie startował w ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni oraz zabrakło go na tegorocznych mistrzostwach świata w Falun. Nie było go również w składzie kadry A na nadchodzący sezon.

Start Hilde w Klingenthal traktowany jest przez trenera Alexandra Stoeckla jako test jego możliwości. Decyzję podjął w weekend po treningach w Oslo.

- Mój powrót trwał długo, lecz ciężko nad nim pracowałem i mam tylko nadzieję, że start w PŚ nie będzie jednorazowy. W lecie nie miałem kontaktów z kadrą A, więc trener nie oglądał zbyt często moich skoków. Wygląda na to, że dopiero w Oslo mógł mi się przyjrzeć z bliska - powiedział Hilde w rozmowie z telewizją NRK.

Dowiedz się więcej na temat: Tom Hilde | Anders Fannemel | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama