Reklama

Reklama

PŚ w skokach narciarskich: Konkursy w Engelbergu zagrożone

Szwajcarskie media informują, że z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju realna staje się groźba odwołania planowanych wydarzeń sportowych. Może się to odbić również na świecie skoków narciarskich, a konkretnie - konkursach Pucharu Świata w Engelbergu.

W ostatnim tygodniu w Kraju Helwetów notuje się dziennie prawie 8000 zakażeń. Rekordowy był pod tym względem poniedziałek, gdy stwierdzono ich aż 19 tysięcy. 

Konkursy w Engelbergu zagrożone?

Jak donosi "Blick", szwajcarskie władze zastanawiają się nad wprowadzeniem 10-dniowej kwarantanny dla osób, przybywających z krajów, gdzie stwierdzono nowy wariant COVID-19. Jeżeli dojdzie ona do skutku, większość zimowych imprez zwyczajnie nie będzie mogła się odbyć. Sztandarowym przykładem jest zbliżający się PŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz, który planowany jest w dniach 11-12 grudnia. 

Już w kolejny weekend (18-19 grudnia) planowane są konkursy PŚ w skokach w Engelbergu. Jeżeli przepisy, szykowane przez Szwajcarów wejdą w życie, zawody nie będą mogły się odbyć - wcześniejsze zawody Pucharu, w Klingenthal zakończą się bowiem zaledwie cztery dni przed rozpoczęciem zmagań w Engelbergu (17 grudnia - kwalifikacje).

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama