Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Michal Doleżal podał skład kadry na Zakopane

Trener reprezentacji Polski skoczków narciarskich Michal Doleżal podał skład kadry na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się dziewięciu "Biało-Czerwonych".

Polacy jako gospodarz PŚ mogą wystawić więcej zawodników. Z tego przywileju skorzystał Doleżal i w Zakopanem zobaczymy dziewięciu Orłów. "Żelazna" piątka, która od początku sezonu startuje regularnie w PŚ, to: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot. W Titisee-Neustadt wystąpił Aleksander Zniszczoł, którego zobaczymy też na Wielkiej Krokwi. Doleżal postanowił, że szansę dostaną również Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Adam Niżnik.

W wyśmienitej formie jest Kubacki, który w Titisee-Neustadt wygrał dwa konkursy. Polak po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium. Kibice liczą, że w Zakopanem nasz mistrz świata będzie kontynuował znakomitą passę. Na Wielkiej Krokwi z dobrej strony powinni pokazać się również Stoch i Żyła. Wymieniona trójka na pewno wystąpi w konkursie drużynowym. Doleżal ma jednak problem z obsadą czwartego miejsca. Hula i Kot nie błyszczą. W dołku jest również Wolny, który po Predazzo trenował pod okiem okiem trenera Zbigniewa Klimowskiego w kraju.

Reklama

25 stycznia odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny.

RK

Program PŚ w Zakopanem:

24.01 (piątek)
16.00 - trening
18.00 - kwalifikacje

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Reklama

Reklama

Reklama