Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Marcus Eisenbichler i Richard Freitag wystąpią w Zakopanem

Markus Eisenbichler i Richard Freitag po krótkiej nieobecności wracają do kadry i wystąpią w zawodach Pucharu Świata w skokach w Zakopanem - poinformowała Niemiecka Federacja Narciarska (DSV).

Eisenbichler, ubiegłoroczny mistrz świata na dużym obiekcie, pauzował z powodu urazu nadgarstka, którego nabawił się w wyniku upadku. Z kolei Freitag był bez formy i od trzech tygodni trenował indywidualnie.

- Oczywiście, bardzo się cieszymy na konkursy w Zakopanem, bo są one zawsze rodzajem spektaklu. Mam nadzieję, że zarówno w drużynie, jak i indywidualnie uda nam się wskoczyć na podium - powiedział austriacki trener niemieckiej kadry Stefan Horngacher, który do kwietnia 2019 szkolił biało-czerwonych.

Na Wielkiej Krokwi w piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnych zmagań indywidualnych, a na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy.

Reklama

Żółtego plastronu lidera klasyfikacji generalnej PŚ bronić będzie Karl Geiger. Obok niego, Eisenbichlera i Freitaga, Horngacher do Zakopanego zabierze Stephana Leyhe, Piusa Paschkego i Constantina Schmida.

Program PŚ w Zakopanem:

24.01 (piątek)
16.00 - trening
18.00 - kwalifikacje

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy