Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Małysz: Kubacki nie jest już "letnim" zawodnikiem

W minionym sezonie Dawid Kubacki po raz pierwszy stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Wcześniej udawało mu się to podczas Letniej Grand Prix. "Dawid zerwał z łatką 'letniego' zawodnika" - powiedział PAP świetny przed laty skoczek narciarski Adam Małysz.

Kubacki już w 2010 roku dwukrotnie był drugi w LGP, a w 2015 cieszył się z dwóch zwycięstw. Wówczas jednak dobra forma latem, nie miała przełożenia na starty zimą.

Wyraźne postępy nowotarżanin robi od sezonu 2016/17, kiedy kadrę objął trener Stefan Horngacher. Najpierw regularnie zaczął zajmować miejsce w drugiej dziesiątce zawodów Pucharu Świata.

Latem 2017 roku wystąpił w pięciu konkursach i wszystkie wygrał. Kiedy spadł śnieg nadal prezentował się dobrze. Po raz pierwszy na podium stanął w grudniu w Oberstdorfie, gdzie zajął trzecie miejsce w konkursie otwierającym Turniej Czterech Skoczni. Wynik ten powtórzył w Willingen, a w Lillehammer był drugi.

Reklama

"Dawid wreszcie zerwał z łatką 'letniego' zawodnika. Jego postępy naprawdę robią wrażenie i myślę, że jest tylko kwestią czasu, kiedy zacznie wygrywać" - podkreślił Małysz, pełniący obecnie funkcję dyrektora ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

28-latek z wyników jest zadowolony, ale zachowuje spokój i jest świadomy czekającej go jeszcze pracy.

"Przede mną jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chcę w Planicy odbierać Kryształową Kulę. W tym sezonie przeżyłem wiele pięknych chwil. W pamięci na długo na pewno pozostanie mi zdobycie z drużyną brązowego medalu igrzysk w Pjongczangu. To wszystko działa na mnie bardzo motywująco" - stwierdził.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki zajął dziewiąte miejsce. Wcześniej jego najlepszym wynikiem była 19. pozycja w sezonie 2016/17.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama