Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Maciej Kot wygrał kwalifikacje w Ałmatach

Maciej Kot wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w kazachskich Ałmatach. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Trener Łukasz Kruszek dokonał zmian w składzie reprezentacji na zawody w Kazachstanie. W Polsce został m.in. Kamil Stoch, który przygotowuje się do zawodów w Wiśle. W Ałmatach o pucharowe punkty powalczy sześciu "Biało-czerwonych": Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Jan Ziobro i Maciej Kot. Polacy w komplecie zakwalifikowali się do sobotniego konkursu.

Najlepiej z "Biało-czerwonych" zaprezentował się Maciej Kot, który poszybował na odległość 131 m. Polak zakończył kwalifikacje na pierwszym miejscu! Na drugim i trzecim uplasowali się Słoweńcy - Jurij Tepes (132 m) i Robert Kranjec (133,5 m).

Miłą niespodziankę sprawił Jakub Wolny. 20-letni zawodnik skoczył 128,5 m, co dało mu ósmą lokatę.

Przyzwoite skoki oddali Andrzej Stękała (126 m, 12. miejsce) i Jan Ziobro (123,5 m, 19. miejsce). Słabo natomiast wypadli Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Obaj plan wykonali, jakim był awans do konkursu, ale wyniki uzyskali poniżej oczekiwań - Kubacki 121 m (33. miejsce), a Żyła 120 (33.).

Reklama

Z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej PŚ, która udział w konkursie miała zapewniony, znakomicie spisał się Peter Prevc. Słoweniec skokiem na odległość 141 m ustanowił rekord skoczni. Ze skoku zrezygnował zwycięzca trzech ostatnich zawodów (dwóch w Lahti oraz w Kuopio) Austriak Michael Hayboeck.

W klasyfikacjach miało wystąpić 56 zawodników, na progu stanęło tylko 54. Dwóch Japończyków Shohei Tochimoto i Kento Sakuyama zostało wycofanych, gdyż ich sprzęt nie dotarł na czas na miejsce zawodów. Pozostali reprezentanci tego kraju skakali na nartach pożyczonych od kolegów.

Program zawodów:

Sobota, 27.02.2016

12.00 - Seria próbna
13.00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 28.02.2016

11.45 - Kwalifikacje
13.00 - Pierwsza seria konkursowa


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL