Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Maciej Kot: Przy odpowiednich warunkach wystarczyłoby na podium

- Myślę, że przy odpowiednich warunkach moje skoki wystarczyłyby, żeby wskoczyć na podium. Najważniejsze jednak to przyjąć i zaakceptować taką lekcję pokory i myśleć już o kolejnych zawodach - powiedział Maciej Kot, który zajął ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo.

Kot jest w wysokiej formie. W piątek był piąty, a w drugim konkursie także walczył o miejsce na podium. Po pierwszej serii był trzeci, lecz słabszy skok w drugiej pozbawił go szansy na "pudło".

- Maciek skierował odbicie za bardzo w górę i zabrakło mu prędkości przelotowej - skomentował Apoloniusz Tajner, szef PZN.

- Ze strony technicznej zabrakło odejścia nogami z progu, ale natychmiast po tym, jak wyszedłem z progu, poczułem podmuch w plecy i obniżyłem lot, a później niewiele już dało się zrobić. Byłem za nisko - skomentował Maciej Kot dla TVP 1.

Reklama

- Widzę błędy w swoich skokach, ale myślę, że przy odpowiednich warunkach wystarczyłoby, żeby wskoczyć na podium. Najważniejsze to przyjąć i zaakceptować taką lekcję pokory i myśleć już o kolejnych zawodach, bo będzie ich jeszcze bardzo wiele - dodał Kot.

- Oczywiście, pojawiła się złość, ale to dopiero drugi konkurs sezonu i trzeba to przełknąć - przyznał.

Maciej Kot przyznał, że jest zadowolony z formy na początku sezonu.

- Myślę, że cała grupa jest zadowolona z otwarcia sezonu. Kuusamo nigdy nie było dla nas szczęśliwe. Jeśli tutaj potrafimy skakać tak daleko, to na skoczniach, które lubimy, lepiej znamy i na których warunki są bardziej sprzyjające, będziemy skakać jeszcze lepiej - przekonywał.

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634
...
19.DAWID KUBACKI(Polska)345
31.JAN ZIOBRO(Polska)122
32.STEFAN HULA(Polska)110
62.ALEKSANDER ZNISZCZOŁ(Polska)9
65.KLEMENS MURAŃKA(Polska)4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL