Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kubacki ujawnia, dlaczego podia w Oberstdorfie przedzielił 22. miejscem

To był fantastyczny przedłużony weekend w wydaniu polskich skoczków na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Finałem był zakończony kapitalnym wynikiem niedzielny konkurs, wygrany przez Kamila Stocha i z trzecim miejscem Dawida Kubackiego, który dzień wcześniej zaliczył nagłe tąpnięcie dyspozycji.

Aby pokazać pełnię niedzielnych dokonań Orłów Stefana Horngachera, trzeba jeszcze dodać czwarte miejsce Piotra Żyły oraz szóste Jakuba Wolnego.

W wydaniu Kubackiego fantastycznie zakończył się już pierwszy, piątkowy konkurs na skoczni do lotów w Oberstdorie, gdy nasz zawodnik zajął drugie miejsce. Zanim przyszedł ostatni konkurs, w sobotę doszło do niespodziewanego, na szczęście jednodniowego regresu dyspozycji. Jej skutkiem było dopiero 22. miejsce nowotarżanina.

Tak odległa lokata musiała zaskoczyć samego zawodnika, który w pierwszej serii - jak sam utrzymuje - oddał poprawny skok, który jednak nie przełożył się na odległość.

Reklama

- To jest skocznia mamucia, więc tu w powietrzu jeszcze można celować w "ślady", które już są "wyjeżdżone", tak że nie było większego problemu z lądowaniem. Natomiast, z tego co słyszałem, to w pierwszej serii nie do końca trafiłem z warunkami, bo skok wydawał się całkiem fajny, ale cóż... nie będę narzekał, bo skończyło się bardzo fajnie - powiedział Kubacki na antenie TVP Sport, opromieniony już niedzielnym sukcesem drużyny.

Zawodnik wytłumaczył, dlaczego dwa podia przedzielił tak odległym miejscem w drugim konkursie. - W sobotę miałem troszeczkę gorszy dzień, gdzieś po tej pierwszej piątkowej serii skoków nogi to odczuły i myślę, że przez to później nie chciały tak dobrze działać na progu. A wystarczy, że trochę nie "nakręci" na progu i później jest ciężko na dole odlecieć - powiedział 28-latek z klubu Wisła Zakopane.

AG

PŚ w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu Kobayashi(Japonia)2085 pkt
2.Stefan Kraft(Austria)1349
3.Kamil Stoch(Polska)1288
4.Piotr Żyła(Polska)1131
5.Dawid Kubacki(Polska)988
6.Robert Johansson(Norwegia)974
7.Markus Eisenbichler(Niemcy)937
8.Johann Andre Forfang(Norwegia)892
8.Timi Zajc(Słowenia)833
10.Karl Geiger(Niemcy)765

Puchar Narodów w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Polska6083 pkt
2.Niemcy5650
3.Japonia4813
4.Austria4530
5.Norwegia3936
6.Słowenia3736

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje