Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kubacki ujawnia, dlaczego podia w Oberstdorfie przedzielił 22. miejscem

To był fantastyczny przedłużony weekend w wydaniu polskich skoczków na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Finałem był zakończony kapitalnym wynikiem niedzielny konkurs, wygrany przez Kamila Stocha i z trzecim miejscem Dawida Kubackiego, który dzień wcześniej zaliczył nagłe tąpnięcie dyspozycji.

Aby pokazać pełnię niedzielnych dokonań Orłów Stefana Horngachera, trzeba jeszcze dodać czwarte miejsce Piotra Żyły oraz szóste Jakuba Wolnego.

Reklama

W wydaniu Kubackiego fantastycznie zakończył się już pierwszy, piątkowy konkurs na skoczni do lotów w Oberstdorie, gdy nasz zawodnik zajął drugie miejsce. Zanim przyszedł ostatni konkurs, w sobotę doszło do niespodziewanego, na szczęście jednodniowego regresu dyspozycji. Jej skutkiem było dopiero 22. miejsce nowotarżanina.

Tak odległa lokata musiała zaskoczyć samego zawodnika, który w pierwszej serii - jak sam utrzymuje - oddał poprawny skok, który jednak nie przełożył się na odległość.

- To jest skocznia mamucia, więc tu w powietrzu jeszcze można celować w "ślady", które już są "wyjeżdżone", tak że nie było większego problemu z lądowaniem. Natomiast, z tego co słyszałem, to w pierwszej serii nie do końca trafiłem z warunkami, bo skok wydawał się całkiem fajny, ale cóż... nie będę narzekał, bo skończyło się bardzo fajnie - powiedział Kubacki na antenie TVP Sport, opromieniony już niedzielnym sukcesem drużyny.

Zawodnik wytłumaczył, dlaczego dwa podia przedzielił tak odległym miejscem w drugim konkursie. - W sobotę miałem troszeczkę gorszy dzień, gdzieś po tej pierwszej piątkowej serii skoków nogi to odczuły i myślę, że przez to później nie chciały tak dobrze działać na progu. A wystarczy, że trochę nie "nakręci" na progu i później jest ciężko na dole odlecieć - powiedział 28-latek z klubu Wisła Zakopane.

AG

PŚ w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu Kobayashi(Japonia)2085 pkt
2.Stefan Kraft(Austria)1349
3.Kamil Stoch(Polska)1288
4.Piotr Żyła(Polska)1131
5.Dawid Kubacki(Polska)988
6.Robert Johansson(Norwegia)974
7.Markus Eisenbichler(Niemcy)937
8.Johann Andre Forfang(Norwegia)892
8.Timi Zajc(Słowenia)833
10.Karl Geiger(Niemcy)765

Puchar Narodów w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Polska6083 pkt
2.Niemcy5650
3.Japonia4813
4.Austria4530
5.Norwegia3936
6.Słowenia3736

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje