Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kubacki o "kodach" Kamila Stocha

Rosnąca przewaga, z jaką Kamil Stoch zmierza po zwycięstwo w wyczerpującym cyklu Raw Air oraz klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, robi wrażenie na wszystkich. Z uznaniem o mistrzu z Zębu wypowiadają się nie tylko rywale, w tym Norwegowie, ale także koledzy z reprezentacji, na czele z będącym w życiowej formie Dawidem Kubackim.

Poniedziałkowy jubilat nie czekał na prezenty, tylko dzień później wziął sprawy w swoje ręce i sam sprawił sobie niezapomniany upominek. Po dwukrotnie zajmowanych trzecich miejscach w Oberstdorfie oraz w Willingen, we wtorek przyszła kolej na drugą lokatę na skoczni w Lillehammer. Tym samym 28-latek z Nowego Targu powetował sobie niepowodzenie z Oslo, gdy kompletnie zepsuł drugi skok konkursowy, nie radząc sobie w niełatwych warunkach.

W Lillehammer Kubacki ustąpił tylko Kamilowi Stochowi, który prezentuje poziom, niedościgniony przez pozostałych rywali. Zawodnik klubu Wisła Zakopane sam ma świadomość, że nie była to zwykła przegrana walka o pierwsze miejsce, bo mistrz z Zębu wygrał z zapasem 27,7 pkt. Jego przewaga w "generalce" Raw Air nad drugim Robertem Johanssonem wzrosła z 23,5 pkt do 56,2 pkt.

Reklama

"Co prawda Kamil nas mocno ‘złotał’ w tych zawodach, bo jego przewaga była naprawdę potworna, ale ja się bardzo cieszę, ponieważ oddałem dobre skoki. A to, że Kamil skakał w troszeczkę innej lidze, to już jest inna kwestia. Kamil to może nie tyle skacze w innej lidze, co na kodach" - uśmiechnął się Kubacki w rozmowie z reporterem TVP Sport.

Rywalizacja w Skandynawii potrwa do końca tygodnia, a sezon tradycyjnie będą wieńczyły zmagania na mamuciej skoczni w Planicy. Kubacki z dużą życzliwością przypomina kibicom Stocha i samemu Kamilowi, by do końca miał się na baczności.

"Ja był uspokajał, bo na "mamucie" bardzo dużo można odrobić i równie dużo stracić. Nie żebym Kamilowi coś zarzucał, ale to jest sport i tutaj przedwczesne wieszanie medali nigdy nikomu nie wyszło na dobre. Cieszyć trzeba się na końcu" - przypomina wszystkim skoczek przed kamerą telewizji.

AG

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597
...
13.Stefan Hula
(Polska)431
16.Piotr Żyła(Polska)403
21.Maciej Kot(Polska)261
36.Jakub Wolny(Polska)73
73.Tomasz Pilch(Polska)1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy