Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kraft porównał walkę ze Stochem do piłki nożnej

- Obejrzałem zbyt wiele meczów piłkarskich, żeby nie wiedzieć, iż należy walczyć do samego końca – zaznaczył Austriak Stefan Kraft. Skoczek to główny rywal Kamil Stocha w walce o Kryształową Kulę. Polak traci do Austriaka 86 punktów.

- Oczywiście walka między mną a Kamilem jest dobra dla wszystkich - dla nas, kibiców, mediów, ale my siebie naprawdę lubimy. Dla mnie Kamil jest kimś wielkim, jednym z najlepszych skoczków narciarskich w historii. Imponuje mi, że mimo tak dobrych wyników, nadal stąpa twardo po ziemi. To dla niego także bardzo dobry sezon - podkreślił Kraft.

Austriak nie chciał jednak zbyt wcześnie nazywać siebie triumfatorem klasyfikacji generalnej. Swoją sytuację porównał do... meczu piłkarskiego.

- Zawodnicy też czekają na ostatni gwizdek i rywale strzelają zwycięskiego gola. Koniec jest wtedy, jak odda się ostatni skok. Dlatego do niedzieli do południa będę starał się maksymalnie skoncentrować - zapewnił.

Reklama

On sam czuje, że jest w znakomitej dyspozycji. Zresztą udowodnił to w piątek, kiedy odfrunął wszystkim i wygrał przedostatni konkurs indywidualny. Stoch był piąty i stracił sporo punktów do lidera cyklu.

- Jestem w znakomitej formie i czuję to. W takich momentach chce się po prostu startować, ale trzeba też pamiętać, że wszystko musi zagrać w jednym momencie, dlatego tak się cieszę, że mi się na razie to udaje - podkreślił Kraft.

Z Planicy i obiektu Letalnica, gdzie od lat odbywa się finał Pucharu Świata, ma dobre wspomnienia. Co roku przyjeżdża tu z przyjemnością, zwłaszcza że do Salzburga, gdzie mieszka, ma tylko 220 km.

- Planica jest zawsze dla mnie jedną z najważniejszych stacji w Pucharze Świata. Bardzo cieszyłem się w piątek z obu skoków. Były naprawdę dobre. Oczywiście dla mnie wszystko ułożyło się idealnie. Mam 86 punktów przewagi przed ostatnimi zawodami, ale sezon jeszcze się nie skończył. Tak będzie można powiedzieć dopiero w niedzielę. Liczę jeszcze na dwa bardzo dobre konkursy i zrobię, co w mojej mocy, by oddać jak najlepsze skoki- powiedział Austriak.

W sobotę czeka zawodników rywalizacja w "drużynówce". W Pucharze Narodów Polacy mają 263 pkt przewagi nad Austriakami.

- W tym wypadku Polacy są w znacznie lepszej sytuacji. Mają czterech skoczków z czołowej "20" Pucharu Świata. My mamy dwóch dobrych i dwóch pozostałych, którzy są między 20. a 30. miejscem. Dlatego będzie nam bardzo trudno walczyć o zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że w trakcie jednych zawodów może się wiele zdarzyć - wspomniał Kraft.

W piątek Piotr Żyła zajął siódmą lokatę, Maciej Kot - 12., a Dawid Kubacki - 23.

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama