Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kończą się prace przy montażu nowych torów w Wiśle

​W przyszłym tygodniu zakończą się prace przy montażu mrożonych torów najazdowych na skoczni w Wiśle Malince - poinformował wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. W dniach 17 - 19 listopada odbędą się tu inauguracyjne zawody Pucharu Świata.

- Dotarły do nas elementy systemu mrożenia. W przyszłym tygodniu odbędzie się montaż, następnie czeka nas próbne mrożenie i koniec inwestycji - powiedział Wąsowicz.

Prace ruszyły 21 sierpnia od demontażu starych torów i - jak to określił Wąsowicz - przygotowaniu frontu robót przed montażem nowych. Zgodnie z planem osiem dni trwała ich instalacja we wrześniu. Prace na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince wykonała słoweńska firma MANA Original z Kranja. Ta sama firma będzie montować aparaturę do obsługi zimowej torów.

Reklama

Już wcześniej Wąsowicz informował, że inwestycja będzie kosztowała 2,8 mln zł. Bez niej jednak nie byłoby możliwe przeprowadzenie listopadowych zawodów. Dodał, że już rozpoczęło się produkowanie śniegu.

Znany jest dokładny program zawodów PŚ:

17 listopada, piątek

18:00 - kwalifikacje

18 listopada, sobota

16:00 - pierwsza seria oraz finałowa konkursu drużynowego    

19 listopada, niedziela

15:00 - pierwsza seria konkursowa oraz finałowa konkursu indywidualnego

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama