PŚ w skokach kobiet - Takanashi wygrała ostatni konkurs w Planicy

​Japonka Sara Takanashi, która już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, wygrała w sobotę w Planicy ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet.

Zdobywczyni Kryształowej Kuli odniosła w Planicy 15. w sezonie zwycięstwo w zawodach pucharowych. 17-letnia Japonka prowadziła po pierwszej serii, w której ustanowiła rekord skoczni rezultatem 135 m. W drugiej potwierdziła swoją dominację w całym sezonie, lądując na 132,5 m.

Drugie miejsce w ostatnim konkursie zajęła także Japonka Yuki Ito, skacząc 128,5 i 125 m, a trzecie Francuzka Julia Clair - 131,5 i 124 m. Polki nie startowały.

W klasyfikacji końcowej cyklu Takanashi (1720 pkt) wyprzedziła Niemkę Carinę Vogt (806) i Ito (759). Magdalena Pałasz (3 pkt) zajęła 64. miejsce.