Reklama

Reklama

PŚ w skokach kobiet. Maren Lundby najlepsza w sezonie

Japonka Sara Takanashi wygrała w Oberstdorfie ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej już wcześniej zapewniła sobie Norweżka Maren Lundby.

Takanashi, która przez wiele lat dominowała w kobiecych skokach, w tym sezonie nie błyszczała. Zanotowała w nim tylko dwa zwycięstwa w PŚ, z czego pierwsze w sobotę, a drugie dzień później. W sumie w karierze 55 razy stała na najwyższym stopniu podium zawodów cyklu. Takim osiągnięciem nie może pochwalić się żaden inny przedstawiciel tej dyscypliny - także wśród mężczyzn.

W niedzielę drugie miejsce zajęła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, a trzecie Lundby. Norweżka, która we wszystkich 15 konkursach tego sezonu była w czołowej "trójce" (dziewięć razy wygrała), z wyraźną przewagą triumfowała w klasyfikacji generalnej. Na drugą Niemką Kathariną Althaus miała ponad 400 punktów przewagi. Takanashi wywalczyła trzecią lokatę.

Reklama

Wyniki:

1. Sara Takanashi (Japonia)         250,4 pkt (99,0/102,5 m)

2. Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 238,8 (98,5/103,0)

3. Maren Lundby (Norwegia)          231,0 (97,5/98,5)

Klasyfikacja końcowa PŚ (po 15 konkursach):

1. Maren Lundby (Norwegia)     1340 pkt

2. Katharina Althaus (Niemcy)   928

3. Sara Takanashi (Japonia)     916

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL