Reklama

Reklama

PŚ w skokach kobiet. Dwie Polki z awansem do konkursu indywidualnego

W japońskim Zao zakończyły się kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata kobiet. W indywidualnej rywalizacji na belce startowej pojawią się dwie reprezentantki Polski – Kinga Rajda i Anna Twardosz.

Spośród czterech Polek, które poleciały na konkursy Pucharu Świata w Zao, prawo startu w zawodach uzyskały dwie skoczkinie. Biletem do rywalizacji indywidualnej po czwartkowych kwalifikacjach pochwalić mogą się Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

Rajda uzyskała najlepszy wynik z reprezentantek Polski. Skacząc 85 m, zakończyła kwalifikacje na 18. miejscu. Nieco gorzej wypadła Twardosz, która lądując na 78. m ostatecznie uplasowała się na 38. pozycji.

Awansu do konkursu nie uzyskały Joanna Szwab z rezultatem 74 m i 45. miejscem, a także Nicole Konderla, która zanotowała 63,5 m i zakończyła serię kwalifikacyjną na przedostatniej 54. pozycji.

Reklama

Triumfatorką kwalifikacji została Austriaczka Marita Kramer, która pofrunęła 94 m na obiekcie o rozmiarze HS-102. Podium uzupełniły Sara Takanashi z Japonii (97 m) oraz Rosjanka Sofia Tichonowa.

Konkurs indywidualny zgodnie z planem ma rozpocząć się w piątek o godzinie 9. Na sobotę przewidziano rywalizację drużynową z historycznym, bo pierwszym udziałem Polek (godz. 9). W niedzielę panie ponownie zaprezentują się w konkursie indywidualnym (godz. 8).

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje