Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kobayashi najlepszy w serii próbnej w Sapporo, 3. Piotr Żyła

W serii próbnej na skoczni Okurayama w Sapporo, bezpośrednio poprzedzającej konkurs Pucharu Świata, najlepiej spisał się skaczący przed własną publicznością lider PŚ Ryoyu Kobayashi. Trzeci wynik osiągnął najlepszy z Polaków Piotr Żyła. Relacja z zawodów w Japonii na żywo w Interii!

Skaczący jako ostatni Kobayashi pofrunął na 137,5 m i z dużą przewagą, mimo krótszej o trzy metry odległości od Roberta Johanssona, w cuglach wygrał serię próbną.

Najlepiej z "Biało-Czerwonych" spisał się Piotr Żyła, który po locie na 132,5 m uzyskał trzeci rezultat. Żaden inny Orzeł nie uplasował się w najlepszej "10" (11. lokatę zajął Dawid Kubacki). Skok próbny odpuścił sobie przeziębiony Kamil Stoch, kumulując całą energię na konkurs. Pozostałe miejsca Polaków: 22. Stefan Hula, 25. Maciej Kot, 31. Jakub Wolny.

Serii próbnej towarzyszył sprzyjający wiatr pod narty, dlatego jury rotowało belką startową.

Już w kwalifikacjach "Biało-Czerwoni" pokazali moc, wszak aż czterech naszych skoczków uplasowało się w czołowej dziesiątce. Najlepiej spisał się drugi Kamil Stoch, który przegrał tylko z będącym na fali wznoszącej Austriakiem Stefanem Kraftem o 1,3 pkt.

Reklama

Szóste miejsce zajął Stefan Hula, dziewiąty był Maciej Kot, a 10. Dawid Kubacki. Nieco gorzej spisał się Piotr Żyła (16.), a najsłabiej z Orłów skoczył Jakub Wolny (24.). Sensacją był brak awansu do konkursu Norwega Johanna Andre Forfanga, który po (nie)locie na 99 m uplasował się na 53. miejscu, wyprzedzając tylko dwóch zawodników.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL