PŚ w skokach. Kamil Stoch wygrał serię próbną przed konkursem w Willingen

Zwycięstwem Kamila Stocha zakończyła się seria próbna przed sobotnim konkursem indywidualnym w Willingen. Próbne skoki oddało w komplecie sześciu "Biało-Czerwonych".

Stoch potwierdził, że przed mistrzostwami świata osiąga coraz wyższą formę. "Orzeł z Zębu" popisał się lotem z 15. belki na odległość 140,5 m i wyprzedził wszystkich rywali.

Drugie miejsce zajął skaczący z wyższej o dwie platformy startowej Słoweniec Timi Zajc (143,5 m), a trzeci był zwycięzca wczorajszych kwalifikacji i lider "Willingen Five" Markus Eisenbichler. Tuż za podium, po skoku na 131,5 m, uplasował się Dawid Kubacki. Piąte miejsce zajął lider Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi. Serię próbną rozegrano z 18., 17., 16. i 15. platformy startowej.

Wczoraj Polacy w cuglach wygrali konkurs drużynowy w Willingen, pokonując z gigantyczną przewagą reprezentację Niemiec o 79,2 pkt, a trzecich Słoweńców o 105,4 pkt.

W dzisiejszym konkursie indywidualnym, wliczanym do cyklu "Willingen Five", bierze udział szóstka naszych zawodników.