Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Kamil Stoch: Dzięki żonie nastąpiło odrodzenie!

Kamil Stoch stanie dziś do rywalizacji w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Willingen. Skoczek z Zębu ma szansę na piąty triumf z rzędu! Kamil nie kryje też, że po nieudanym początku sezonu, odrodzenie zawdzięcza żonie Ewie!

W zawodach w Willingen, oprócz Stocha, wystartują inni Polacy: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro.

Jeśli Stochowi uda się dzisiaj wygrać, dołączy do sześciu sław światowych skoków, które wygrywały pięć razy z rzędu: Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Adam Małysz i Andreas Goldberger.

Kamil nie kryje, że lubi skocznię w Willingen. Wszak wygrywał na niej już trzykrotnie (dwa razy w 2014 r. i raz w 2015 r.).

- To bardzo przyjemna skocznia. Jest duża, technicznie też mi odpowiada . Do tego panuje tam super atmosfera, gra muzyka i przychodzi mnóstwo kibiców. Faktycznie, to wszystko trochę na wzór Zakopanego, choć oryginałowi nie dorównuje - podkreśla Kamil Stoch w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Reklama

Kamil nie ukrywa, że żonie Ewie zawdzięcza odrodzenie po nieudanym początku sezonu, gdy podczas PŚ w Kuusamo zaliczył upadek i przywiózł odległe 26. i 24. lokaty. 

- Byłem wtedy zniesmaczony. Żona to zauważyła i wytłumaczyła mi, że to dopiero początek, a ja wyglądam, jakbym stracił całą motywację, chęci i energię do pracy. Uzmysłowiłem sobie, że ma rację i to wszystko nie powinno tak wyglądać. Zdałem sobie sprawę, że nie mogę się tak przejmować, bo przecież mocno pracowałem. I nie mogę się załamywać po pierwszy zawodach. Gdy to wszystko poukładałem sobie w głowie, było dobrze - zwierza się Kamil Stoch. 


PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL