Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Johansson: W niedzielę wszystko może się zdarzyć

Robert Johansson, który w sobotę, w konkursie drużynowym turnieju Raw Air wygranym przez Norwegię, odrobił ważne punkty do prowadzącego Kamila Stocha, zapowiedział walkę do końca w kończącym zawody niedzielnym konkursie indywidualnym.

Norweg zajmuje drugie miejsce w punktacji generalnej.

Reklama

"Tracę teraz 55,7 punktu i jest to tylko, albo aż. Ja jednak bardzo dobrze czuję tą skocznię i dzisiaj zrozumiałem, że jeszcze nie wszystko jest stracone. Czuję, że jestem w gazie i mam świadomość, że jutro wszystko może się zdarzyć, więc będę walczył do końca o zwycięstwo w punkcji generalnej" - powiedział Norweg.

Zauważył także, że "w sobotę widzieliśmy wiele słabych skoków i zdaję sobie sprawę, że każdemu może przydarzyć się jeden słaby skok, który zadecyduje o ważnych punktach. Wiem oczywiście, że niekoniecznie musi to być Stoch, mogę to być też ja".

"Duże skocznie są nieprzewidywalne, co było widać, kiedy w pierwszej serii Kamil skoczył zaledwie 206 metrów. Johansson z kolei wykonał dwa dalekie skoki i odrobił ważne punkty do prowadzącego Polaka. Przed rozpoczęciem sobotniego konkursu Stoch miał przewagę 89,1 punktu. Po zakończeniu konkursu liczba ta zmalała do 55,7" - skomentował dziennik "Verdens Gang".

Zdaniem dziennikarzy transmitującego zawody kanału telewizji NRK "w sobotę Stoch pokazał też, że nie jest niezniszczalny i nie do pokonania, jak myśleliśmy, co z kolei musiało wzmocnić psychicznie Johanssona".

Ekspert stacji, były skoczek reprezentacji Norwegii Johan Remen Evensen, powiedział, że "takie właśnie powinny być skoki. Z najwyższym napięciem, kiedy do końca nic nie jest pewne. Osobiście, jako były skoczek, uważam, że Johansson jest w stanie wygrać Raw Air".

Puchar Narodów w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Norwegia7149 pkt
2.Niemcy5976
3.Polska5795
4.Austria3642
5.Słowenia3223
6.Japonia2659

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597
Dowiedz się więcej na temat: Robert Johansson | Raw Air | Kamil Stoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje