Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Jakub Wolny przyznaje rację trenerowi Stefanowi Horngacherowi

Przed skoczkami narciarskimi start w cyklu zawodów Willingen Five, ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata w Seefeld. W reprezentacji ciągle trwa walka o czwarte miejsce na konkurs drużynowy czempionatu globu, a jednym z kandydatów jest Jakub Wolny, który ze zmiennym szczęściem prezentował się podczas ostatniego weekendu w Lahti, gdzie organizatorzy nie ułatwiali zadania "Biało-Czerwonym".

Najpierw był konkurs drużynowy na Salpausselce, w którym Wolny okazał się najsłabszym ogniwem w czteroosobowej drużynie Stefana Horngachera. To za sprawą dwóch nieudanych skoków 23-latka reprezentacji Polski po raz pierwszy, od niespełna roku, nie stanęła na podium, zajmując czwartą lokatę.

Podrażniony Wolny o niebo lepiej zaprezentował się na drugi dzień, plasując się w rywalizacji indywidualnej na 14. miejscu. Był to trzeci wyników spośród reprezentantów Polski, a wyższe miejsca zajmowali tylko Piotr Żyła (10.) i przede wszystkim zwycięzca Kamil Stoch, który z przewagą 17,2 pkt pokonał Ryoyu Kobahashiego.

Reklama

Występom "Biało-Czerwonych" w Finlandii towarzyszyło także poruszenie z powodu warunków zakwaterowania, które publicznie po "drużynówce" zganił trener Horngacher. Podobne odczucia mieli także nasze zawodnicy, o czym świadczą słowa Wolnego, cytowane w korespondencji branżowego portalu skijumping.pl.

"Niestety, to nie były warunki zakwaterowania na miarę standardów znanych z Pucharu Świata. Nasze wymagania hotelowe nie są wygórowane, ale przydałoby się minimum. Jedzenie na stołówce szpitalnej było już przesadą... Nie lubię przebywać w szpitalach, pewnie jak większość ludzi, więc po wejściu tam trochę mnie cofnęło. Zjadłem jednak, po czym cztery razy umyłem ręce" - uśmiechnął się zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra.

Przed Wolnym decydująca batalia o występ na MŚ w Seefeld, czyli pięć zaliczanych do klasyfikacji łącznej skoków podczas rozpoczynającego się w piątek Willingen Five. W Niemczech, poza dwoma konkursami indywidualnymi, odbędzie się także "drużynówka". Poza żelazną trójką, czyli Stochem, Żyłą i Dawidem Kubackim, o ostatnie miejsce walczą także Maciej Kot i Stefan Hula.

Art

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama