Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer wróci w Titisee-Neustadt

Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich Gregor Schlierenzauer wystąpi 9 i 10 grudnia w konkurach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.

O powrocie Schlierenzauera do rywalizacji poinformował w czwartek trener kadry Austrii w skokach narciarskich Heinz Kuttin.

Sześciokrotny mistrz świata, lider klasyfikacji zwycięzców konkursów PŚ (triumfował 53 razy), 27-letni Schlierenzauer pod koniec października naderwał więzadło w kolanie, a lekarze zapowiedzieli, że rehabilitacja potrwa około sześciu tygodni.

To spowodowało, że Austriaka zabrakło podczas inauguracji sezonu PŚ w Wiśle, nie wystąpił także w Kuusamo, nie znalazł się w zespole również na najbliższe konkursy w Niżnym Tagile.

Reklama

- Kolejne badania wykazały, że Gregor jest już prawie zdrowy. Trenował w Innsbrucku, później skakał w Lillehammer. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrócił do zespołu już w Titisee-Neustadt - powiedział Kuttin po przylocie do Rosji, gdzie liderem Austriaków będzie Stefan Kraft.

Austriacki szkoleniowiec, który uczestniczył ostatnio w inspekcji skoczni w Titisee-Neustadt potwierdził, że obiekt jest już w stu procentach przygotowany do przeprowadzenia zawodów.

- Spadło mnóstwo naturalnego śniegu, warunki są idealne. Bez zarzutu działa także nowe, bardziej wydajne oświetlenie obiektu - zapewnił.

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL