Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer w kadrze Austrii na Titisee-Neustadt

Gregor Schlierenzauer, który wystąpi 9 i 10 grudnia w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt, zastąpi w ekipie Markusa Schiffnera - zdecydował trener kadry Austrii Heinz Kuttin.

Sześciokrotny mistrz świata, lider klasyfikacji zwycięzców konkursów PŚ (triumfował 53 razy), 27-letni Schlierenzauer w nadchodzący weekend po raz pierwszy w sezonie wystąpi w zawodach. Austriak pod koniec października naderwał więzadło w kolanie i przez kilka ostatnich tygodni przechodził rehabilitację.

Problemy zdrowotne spowodowały, że Schlierenzauera zabrakło podczas inauguracji sezonu PŚ w Wiśle, nie wystąpił także w Kuusamo i nie znalazł się w zespole na konkursy w rosyjskim Niżnym Tagile.

"Gregor jest już zdrowy, trenował w Innsbrucku, później skakał w Lillehammer. Wraca do zespołu w miejsce Schiffnera, który nie jest w dobrej dyspozycji" - powiedział Kuttin.

Reklama

W czterech dotychczas rozegranych konkursach indywidualnych Schiffner nie zdobył ani jednego punktu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama