Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer: Celem jest kontynuowanie pomysłu z poprzedniego sezonu

Rekordzista w liczbie zwycięstw w konkursach Pucharu Świata od kilku sezonów próbuje wrócić do szczytowej formy. Miniona zima daje mu nadzieję na to, że plan "zapętlania mechanizmów" jest dobrą drogą do tego, aby ponownie móc zasmakować wygranej. "Chcę przesunąć się do granic możliwości i otworzyć na dalszy rozwój" - powiedział Gregor Schlierenzauer.

Austriacki skoczek jest doskonałym przykładem tego, że często dużo trudniej jest powrócić na szczyt niż wejść na niego po raz pierwszy.

30-latek na początku swojej kariery osiągał sukces za sukcesem, ale w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zameldował się ostatnio w 2015 roku, w następnych sezonach notując spadek do czwartej i piątek dziesiątki.

"Gregor zeszłej zimy zrobił duży postęp" - stwierdził  Andreas Widhoelzl, który zajął fotel szkoleniowca austriackich skoczków.

30-latek dopiero przed tygodniem oddał swoje pierwsze skoki po zimowej przerwie oraz sportowej blokadzie podyktowanej pandemią koronawirusa. Konieczna była operacja oka, która odłożyła nieco w czasie powrót na skocznię.

Reklama

"W końcu osobiście zobaczyłem resztę zespołu. Nasz region jest kolejnym przykładem niesamowitego piękna naszego kraju. Jeśli tak długo widzisz tylko własne mury, stajesz się o wiele bardziej świadomy" - przyznał Schlierenzauer.

Miniona zima była dla Austriaka nieco lepsza. W poszczególnych konkursach widoczne były pojedyncze przebłyski formy, które mogą świadczyć o jedynie uśpionym potencjale skoczka. Czterokrotny zdobywca olimpijskich krążków zakończył ostatecznie zmagania na 20. pozycji.

"Chodzi o kontynuowanie pomysłu z zeszłego sezonu. Oznacza to zapętlanie mechanizmów, przesunięcie się do granic możliwości i otwarcie na dalszy rozwój" - dodał "Schlieri" w austriackim "Kurierze".

Pomimo tego, że o ostatecznym zakończeniu kariery Austriak nie mówi jeszcze głośno, w jego głowie już teraz pojawiają się plany na życie po odwieszeniu nart na kołek. Jesienią zdobywca dwóch kryształowych kul rozpocznie internetową naukę o rynku nieruchomości.

"Interesuję się tym tematem i chcę się przekonać, czy ostatecznie jest to właściwy kierunek. Chciałbym się sprawdzić i stworzyć nowe bodźce w tym kierunku" - zaznaczył Gregor Schlierenzauer.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL