Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Finowie zwalniają trenera

Austriacki trener 36-letni Andreas Mitter, który od dwóch lat prowadził kadrę Finlandii w skokach narciarskich, po sezonie nie będzie miał przedłużonego kontraktu - poinformował Fiński Związek Narciarski.

Informację potwierdził sam Mitter, ale przyznał, że już wcześniej nie był zainteresowany kontynuowaniem współpracy z fińską kadrą, gdyż poważnym problemem jest stale zmniejszający się budżet przeznaczony na skoki.

Mitter potwierdził jednak, że wypełni kontrakt do końca i pozostanie trenerem fińskich skoczków podczas turnieju Raw Air i finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy.

Sezon zimowy 2017/18 jest kolejnym, nieudanym dla fińskich skoczków. Najwyższą lokatą wywalczoną przez tych zawodników było 25. miejsce Eetu Nousiainena w konkursie w Titisee-Neustadt. Pucharowe punkty zdobył jeszcze tylko Antti Aalto.

Reklama

W okresie pracy Mittera z Finami najlepszym wynikiem uzyskanym przez zawodnika tego kraju była czternasta lokata Jarkko Maatty w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku w 2017 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje