Reklama

Reklama

PŚ w skokach - dwa konkursy w Kraju Kwitnącej Wiśni

W nadchodzący weekend na olimpijskim obiekcie w japońskim Sapporo rozegrane zostaną dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Choć nie wystartuje w nich lider klasyfikacji PŚ Austriak Gregor Schlierenzauer, zawody zapowiadają się ciekawie.

W poprzednich latach zdarzało się, że do Japonii, ze względu na długą podróż i zmianę stref czasowych, nie przyjeżdżało wielu czołowych zawodników. W tym roku obok Schlierenzauera i jego rodaka Thomasa Morgensterna, zabraknie tylko leczącego grypę Niemca Richarda Freitaga.

Pozostali liczący się w Pucharze Świata skoczkowie ze startu w Japonii nie zrezygnowali. O punkty do klasyfikacji generalnej będzie walczył triumfator PŚ z ubiegłego roku Norweg Anders Bardal, który jako jedyny w stawce może, gdyby wygrał oba konkursy, zagrozić pozycji Schierenzauera. Aktualnie jest drugi z dorobkiem 655 pkt, podczas gdy Austriak zgromadził ich 840.

O poprawieniu dorobku myśli zapewne także Norweg Anders Jacobsen, aktualnie trzeci w klasyfikacji - 578 pkt oraz czwarty Niemiec Severin Freund - 565 pkt. Na tej liście są także Polacy, którzy ostatnio w Zakopanem, zaprezentowali wyśmienitą formę, zajmując drugie miejsce w konkursie drużynowym.

W klasyfikacji pucharowej Kamil Stoch jest siódmy, mając 385 pkt i do szóstego Austriaka Andreasa Koflera traci tylko 65. Awans do czołowej piętnastki jest także w zasięgu Macieja Kota, przed konkursami w Sapporo siedemnastego w klasyfikacji - 217. Do zajmującego piętnastą pozycję Austriaka Wolfganga Loitzla, zakopiańczyk traci tylko 41 pkt.

Rok temu oba konkursy w Sapporo wygrał reprezentant gospodarzy Daiki Ito. Stoch był trzeci i drugi. W tym roku skoczek z Zębu, po nieudanym początku sezonu, jest obecnie w doskonałej dyspozycji i przed wyjazdem do Japonii nie krył, że chce tam walczyć o czołowe lokaty.

Program zawodów w Japonii (wg. czasu polskiego):


piątek 18 stycznia:
7.00 - oficjalny trening
9.00 - kwalifikacje do sobotniego konkursu
sobota 19 stycznia:
8.00 - seria próbna
9.00 - pierwsza seria konkursowa
niedziela 20 stycznia:
1.00 - kwalifikacje
2.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama