Reklama

Reklama

​PŚ w skokach. Druga odsłona w Titisee-Neustadt

O godz. 12. kwalifikacje, a o 13.45 początek pierwszej serii punktowanej - tak wygląda program niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Wśród 60 zgłoszonych zawodników jest siedmiu Polaków.

Będą to już 27. zawody indywidualne tej zimy. Po nich skoczkowie przeniosą się do Planicy, gdzie tradycyjnie będzie miał miejsce ostatni akord sezonu.

Sobotni konkurs na obiekcie Hochfirstschanze przypominał pojedynek Norwegów z rodziną Prevców. Zwyciężył Johann Andre Forfang, przed Peterem Prevcem, który zapewnił już sobie triumf w klasyfikacji końcowej PŚ, Kennethem Gangnesem i młodszym ze słoweńskiego rodzeństwa - Domenem, który od piątku jest rekordzistą skoczni (148 m). W czołowej "10" znalazło się łącznie pięciu Norwegów.

Reklama

Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 13. lokatę. Na półmetku wśród najlepszych 10 byli Stefan Hula i Dawid Kubacki, ale finałowe próby mieli mniej udane, a drugi z nich nawet upadł.

Oprócz tej trójki, w niedzielę z biało-czerwonych na starcie kwalifikacji staną: Bartłomiej Kłusek, Piotr Żyła, Maciej Kot i Andrzej Stękała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje