Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Delegat FIS: Tylko kataklizm pogodowy może nam pokrzyżować plany

- Uważam, że tylko jakiś kataklizm pogodowy może nam pokrzyżować plany, ale mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy - zaznaczyła delegatka Międzynarodowej Federacja Narciarskiej (FIS) Agnieszka Baczkowska przed zawodami Pucharu Świata w Wiśle-Malince, które rozegrane zostaną w najbliższy weekend.

Prace związane z przygotowaniem obiektu w Wiśle-Malince są na finiszu.

- W środę do wieczora lub późno w nocy zakończymy układanie śniegu na zeskoku. Okazało się, że mamy "białego puchu" w nadmiarze, jego część trzeba będzie nawet ze skoczni usunąć - powiedziała Baczkowska. 

Jak zapewniła, pomimo pewnych problemów związanych z aurą, cały zeskok będzie w terminie naśnieżony, w czwartek w godzinach popołudniowych na obiekcie pojawią się przedskoczkowie.

- Wszystko idzie zgodnie z planem, nie mamy żadnych większych problemów. Nie stwarza ich temperatura powietrza, ani nawet zapowiadane przelotne opady deszczu, jedyne, czego się mogę obawiać, to wiatr. Ale dzisiaj w Wiśle nie wieje tak, aby to mogło zagrozić zawodom - dodała Baczkowska.

Reklama

Atutem skoczni im. Adama Małysza jest jej orientacja północna. W godzinach popołudniowych słońce, jeżeli wychodzi zza chmur, oświetla wyłącznie przeciwstok.

- Obiekt w Wiśle będzie dobrze przygotowany, pracujemy nad tym bardzo intensywnie. Uważam, że tylko jakiś kataklizm pogodowy może nam pokrzyżować plany, ale mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy - zaznaczyła delegatka Międzynarodowej Federacja Narciarskiej (FIS), która zajmuje się m.in. kontrolą sprzętu podczas zawodów Pucharu Świata w skokach kobiet.

Zawody PŚ w Wiśle rozpoczną się w piątek 17 listopada. Tego dnia zaplanowane są oficjalne treningi i kwalifikacje. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL