Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Dawid Kubacki zwycięzcą kwalifikacji

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje przed piątkowym konkursem w Lahti. Polak wyprzedził Timiego Zajca oraz Stefana Krafta, Do zawodów awansowało sześciu "Biało-Czerwonych".

Na liście startowej do piątkowego konkursu indywidualnego znalazło się 62 zawodników. Wśród nich na belce startowej zasiadło siedmiu zawodników z Polski. Trener Michal Doleżal wytypował do pucharowej rywalizacji Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska oraz Klemensa Murańkę.

Reklama

Kwalifikacje padły łupem Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski z zaledwie 6. belki startowej (rywalizację rozpoczęto z dziewiątej platformy) poszybował na 126 m i wyprzedził drugiego Timiego Zajca ze Słowenii (127,5 m) oraz Stefana Krafta (124 m).

Do pierwszego indywidualnego konkursu w Lahti awansowało sześciu reprezentantów Polski. Z dobrej strony pokazał się Kamil Stoch, który uzyskał 121 m i zakończył kwalifikacje na szóstej pozycji. Do konkursu bilet wywalczyli jeszcze 28. Piotr Żyła (116,5 m), 42. Jakub Wolny (117,5 m), 46. Klemens Murańka (116,5 m) oraz z ostatniego miejsca 50. Aleksander Zniszczoł (116 m).

Kwalifikacji nie uzyskał Paweł Wąsek. 20-latek uzyskał 109 m i uplasował się na 58. miejscu. 

Przebieg kwalifikacji:

Skoczkowie rozpoczęli kwalifikacje z dziewiątej belki startowej. 

Jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Paweł Wąsek. 20-latek skoczył 109 m, co bezpośrednio po skoku dało mu drugą lokatę.

115 m uzyskał Severin Freund, który po długiej przerwie ma przed sobą dopiero drugi weekend z Pucharem Świata w tym sezonie. 

Klemens Murańka pofrunął 116,5 m i zaraz po skoku uplasował się na czwartym miejscu. Po nieco słabszym skoku Estończyka Aigro, Polak uzyskał kwalifikację do konkursu.

116 m w skoku kwalifikacyjnym uzyskał Aleksander Zniszczoł. 125 m w wykonaniu Stefana Hubera. Austriak wskoczył na pierwsze miejsce. Chwilę potem również Zniszczoł mógł być pewny występu w piątkowym konkursie.

Władimir Zografski ponownie oddał dobry skok na fińskim obiekcie. Bułgar skoczył 127 m, co dało mu jednak drugie miejsce po swojej próbie. 

117,5 m uzyskał Jakub Wolny. Polak bez problemu awansował do zawodów. 

Z dobrej strony pokazał się Simon Ammann, Jego 125 m nie wystarczyło mimo wszystko nawet na pierwszą trójkę.   

125,5 m w wykonaniu Cene Prevca. 127,5 skoczył Ziga Jelar - zwycięzca pierwszego treningu. To on zaraz po skoku wskoczył na fotel lidera.

Ładny skok oddał Jan Hoerl. 125 m w wykonaniu Austriaka. Zdecydowanie dalej poleciał Michael Hayboeck, który uzyskał aż 129 m i objął prowadzenie. 

Gregor Schlierenzauer ponownie daje znać, że wraca do dobrej dyspozycji, lądując na 131. m. Zaraz po jego skoku sędziowie zdecydowali się na obniżenie belki startowej o dwie platformy.

Całkiem nieźle pomimo obniżonego rozbieg poradził sobie Domen Prevc. 122,5 m w wykonaniu Słoweńca. Pół metra bliżej pofrunął Robert Johansson. 

128 m uzyskał Constantin Schmid. Nieco bliżej wylądował Timi Zajc, który objął prowadzenie. 124,5 m skoczył Johann Andre Forfang. 

Niezbyt dobrze poradził sobie Piotr Żyła. 116,5 m naszego reprezentanta, ale pewny awans do pierwszej serii konkursowej. 127 m pofrunął Daniel Andre Tande. 

Kamil Stoch, oddający skok z szóstej platformy startowej, wylądował na 121. m. Skoczek z Zębu znalazł się na czwartym miejscu po swoim skoku. 

126 m w wykonaniu Dawida Kubackiego! To pewne pierwsze miejsce. Znacznie bliżej wylądował Karl Geiger. Niemiec skoczył 119 m. 

Zwycięzca drugiego treningu - Stefan Kraft, ponownie oddał przyzwoity skok. 124 m Austriaka. 


Dowiedz się więcej na temat: PŚ w skokach narciarskich | skoki narciarskie | PŚ w Lahti

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje