Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Dawid Kubacki piąty w kwalifikacjach w Lahti

Każdy z sześciu naszych reprezentantów przebrnął przez kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Najwyższe miejsce z "Biało-Czerwonych" zajął Dawid Kubacki, który był piąty. Wygrał lider klasyfikacji generalnej PŚ - Ryoyu Kobayashi.

W niedzielę rozegrany zostanie konkurs indywidualny, a w sobotę drużynówka. Polskę reprezentują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Paweł Wąsek oraz Jakub Wolny.

Na piątkowych treningach najlepiej z naszych zawodników spisali się Kubacki (3. miejsce i 5.) oraz Stoch (2. i 14.).

Wszyscy zawodnicy ruszali w kwalifikacjach z ósmej belki startowej. Paweł Wąsek skoczył słabiej niż podczas obu serii treningowych, gdy dwukrotnie lądował na 110. metrze. Tym razem osiągnął jedynie 102 metry i istniała realna obawa, że może to być za mało, aby wywalczyć awans, ale naszemu reprezentantowi dopisało szczęście. Awansował z 49. lokaty.

Reklama

Dobrze zaprezentował się Maciej Kot. Wykorzystał korzystne warunki i poszybował na 121. metr. Przed nim dalej skoczył jedynie powracający do startów w Pucharze Świata - Gregor Schlierenzauer (122,5 m). Tylko o pół punktu przegrał z utytułowanym Austriakiem Jakub Wolny. Oddał bardzo dobry skok na 122,5 m i potwierdził, że ma atuty, aby walczyć o miejsce w drużynie na mistrzostwach świata.

Nowym liderem został Antti Aalto. Fin dostał mocny podmuch pod narty i poszybował na 128. metr. Wysoką formę potwierdził Halvor Egner Granerud. Norweg nie miał tak dobrych warunków jak Fin, a skoczył 125,5 m i przejął prowadzenie.

Dawid Kubacki osiągnął 123,5 m i zajął piąte miejsce. Piotr Żyła miał problemy podczas treningów i w kwalifikacjach niestety także skoczył słabo. Zaliczył jedynie 111 m, co dało mu miejsce dopiero w czwartej dziesiątce. Kamil Stoch pewnie wywalczył awans - skoczył 120,5 m (9. pozycja).

"Odpalił" lider klasyfikacji generalnej PŚ - Ryoyu Kobayashi. Skoczył 127 m i z notą 130,3 pkt wygrał kwalifikacje.

Mirosz

Wyniki Polaków:

5. Dawid Kubacki  124 (123,5)
9. Kamil Stoch 119,7 (120,5)
12. Jakub Wolny 119,2 (122,5)
16. Maciej Kot 116,4 (121)
36. Piotr Żyła 100 (111)
49. Paweł Wąsek 75,7 (102)

Program zawodów w Lahti:


sobota, 9 lutego

15.30 - seria próbna

16.30 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 10 lutego

15.15 - seria próbna

16.15 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy