Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Austriacy przyjadą do Wisły z Hayboeckiem

Michael Hayboeck znalazł się w reprezentacji Austrii na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się dwa konkursy - 18 listopada drużynowy, a dzień później indywidualny.

Trener Heinz Kuttin powołał do reprezentacji obok Hayboecka, który wyleczył kontuzję więzadła, także zdobywcę Pucharu Świata w poprzednim sezonie Stefana Krafta oraz Clemensa Aignera, Manuela Fettnera, Daniela Hubera, Manuela Poppingera i Markusa Schiffnera.

W środę Hayboeck oddał na skoczni Bergisel w Innsbrucku pierwsze skoki po kontuzji, która przytrafiła się mu w czasie suchej zaprawy na Cyprze.

"Podszedłem do nich z dużym respektem i jestem szczęśliwy, że były to dobre skoki. Potrzebuję jeszcze paru dni przerwy w przygotowaniach do pierwszego konkursu cyklu" - powiedział 26-letni Hayboeck.

Reklama

W składzie nadal nie ma Gregora Schlierenzauera. Skoczek nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji kolana. "Tylko gwiazdy mogą powiedzieć, kiedy pojawię się na zeskoku" - skomentował Schielienzauer.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL