Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Andreas Kofler poważnie chory

Austriacki skoczek narciarski Andreas Kofler w wywiadzie dla dziennika "Tiroler Tageszeitung" ujawnił, że jest poważnie chory. Jak powiedział "nie wie, czy kiedykolwiek będzie w stanie wrócić do wyczynowego uprawiania sportu".

W Koflera rozpoznano chorobę autoimmunologiczną. Powoduje ona, że układ odpornościowy wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom, co wywołuje chroniczne zapalenie i trwałe uszkodzenia narządów wewnętrznych. Tego typu dolegliwości mają różne oblicza, czasem zajmują cały organizm, czasem tylko jeden organ.

Problemy 33-letniego Koflera zaczęły się już w ubiegłym roku, gdy przez dłuższy czas nie był w stanie wyleczyć się w częstych przeziębień, stanów zapalnych, osłabienia całego organizmu.

- Byłem coraz słabszy, lekarze początkowo nie wiedzieli, co się dzieje. Niektórzy uważali, że jestem przemęczony zbyt intensywnym treningiem i dlatego organizm potrzebuje odpoczynku. Jednak przerwa w startach nie przyniosła poprawy - powiedział Kofler.

Reklama

Jak przyznał, pomimo tego, że miał nadal wielką motywację do treningu, musiał go znacznie ograniczyć.

Teraz Austriak przeszedł pierwszy etap leczenia, powoli wraca do sportu, ale - jak twierdzą lekarze - będzie to proces długofalowy, który może się zakończyć sukcesem. Może jednak nie dać pożądanych rezultatów, a wtedy konieczność definitywnego zakończenia kariery sportowej stanie się na Austriaka faktem. To spowoduje, że Kofler nie będzie mógł wystartować w 2019 roku w mistrzostwach świata w Seefeld, gdzie planował swoje pożegnanie ze skoczniami.

Andreas Kofler odnosił wielkie sukcesy w drużynie - zdobył z nią dwa mistrzostwa olimpijskie (w 2006 i 2010 roku), trzy mistrzostwa świata (w 2007 i dwukrotnie w 2011 roku - na zwykłej i dużej skoczni) oraz dwa złote medale MŚ w lotach (2008 i 2012).

Indywidualnie był wicemistrzem olimpijskim (2006) i wicemistrzem świata (2011). Wygrał też Turniej Czterech Skoczni (sezon 2009/2010).

12-krotnie triumfował w zawodach Pucharu Świata, po raz ostatni 15 grudnia 2012 roku.

***

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy