Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Anders Jacobsen wraca na skocznie

Anders Jacobsen wraca na skocznie. Utytułowany norweski skoczek, brązowy medalista olimpijski w drużynie z Vancouver (2010), rozważał zakończenie kariery z powodu kłopotów zdrowotnych. Jacobsen zmienił jednak decyzję i wycofał się z planów o sportowej emeryturze.

Jacobsen, triumfator Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2006/2007 poinformował, że na przełomie lipca i sierpnia wznowi treningi i rozpocznie przygotowania do sezonu zimowego.

"Nie mam obecnie żadnych problemów zdrowotnych, czuję się mocny. Nie zdążę się przygotować do letniej Grand Prix, dlatego skupię się wyłącznie na sezonie zimowym" - powiedział 29-letni skoczek, który na koncie ma m.in. cztery srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw świata.

Dodał, że do powrotu do treningu namówił go trener norweskiej kadry skoczków Austriak Alexander Stoeckl.

Reklama

Problemy zdrowotne Jacobsena zaczęły się 22 marca 2013 roku, gdy doznał kontuzji stawu kolanowego podczas konkursu Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Od tego czasu przeszedł dwie operacje, dość długo nie trenował, czas spędzał z rodziną w domu w Hoenefoss.

W sezonie 2013/14 wrócił do skakania, ale nie miał dobrych wyników. Wystartował tylko w 12 konkursach i zajął w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 51. miejsce gromadząc 82 pkt. Triumfował Kamil Stoch z dorobkiem 1420 pkt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje