Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Anders Jacobsen wraca na skocznię

Rehabilitacja norweskiego skoczka narciarskiego Andersa Jacobsena, który doznał poważnej kontuzji kolana w marcu, podczas konkursu w Planicy, przebiega szybciej niż spodziewali się lekarze i zacznie on skakać na śniegu już w połowie listopada.

Jacobsen podczas upadku przy lądowaniu zerwał więzadła krzyżowe prawego kolana i w maju przeszedł operację.

"Przebiegła bez komplikacji, a uszkodzenia okazały się mniejsze niż sadziliśmy. Niestety wdała się infekcja i w grę wchodził ponowny zabieg. Na szczęście wystarczyła kuracja antybiotykowa. Teraz ze zdumieniem obserwujemy szybkie postępy rehabilitacji" - powiedział profesor Lars Engebretsen.

Skoczek przeszedł w październiku testy wysiłkowe w centrum olimpijskim w Oslo i wykazały one zaskakujące wyniki.

"Uzyskałem aż 90-95 procent moich najlepszych rezultatów wcześniejszych testów, jeszcze przed kontuzją " - powiedział Jacobsen w rozmowie z dziennikiem Verdens Gang.

Reklama

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2006/2007, po mistrzostwach świata w Oslo w 2011 roku, gdzie zdobył dwa srebrne medale drużynowo lecz indywidualnie ocenił swój start jako porażkę, postanowił zakończyć karierę tłumacząc się brakiem motywacji.

W ubiegłym sezonie, po ponad rocznej przerwie, powrócił  jednak do rywalizacji w sensacyjnym stylu zajmując drugie miejsce w punktacji generalnej TCS  i zdobywając brązowy medal na dużej skoczni podczas MŚ w Val di Fiemme.

"Sezon był świetny, lecz niestety konkurs w Planicy okazał się  dla mnie koszmarem i obawiałem się czy wystarczy mi czasu, aby się wyleczyć do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi. Teraz jednak wszystko wskazuje, że chyba się udało i szybko zapomnę o tej kontuzji. Nie wiem jeszcze czy wystartuję w premierze Pucharu Świata w Klingentahl 22 listopada, lecz fizycznie jestem juz gotowy. Nigdy jeszcze w swojej karierze  nie miałem tak silnej motywacji jak obecnie i zamierzam walczyć o wysokie pozycje w PŚ i oczywiście o medal olimpijski"  - powiedział skoczek.

"Kolano szybko się goi, ale w październiku przeszedłem kolejną operację. Tym razem wyrwano mi cztery zęby, które powodowały bóle głowy, a na to w mojej dyscyplinie nie można sobie pozwolić, ponieważ ciało i głowa muszą pracować w idealnej harmonii" - dodał.

Zbigniew Kuczyński - Oslo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama