Reklama

Reklama

PŚ w skokach. 70 zawodników w kwalifikacjach w Niżnym Tagile

70 zawodników jest na liście startowej kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile w Rosji. Wśród nich sześciu Polaków, którzy skakali w sobotę, ale prognozy pogody nie są najlepsze. Śledź relację na żywo razem z Interią!

Kwalifikacje mają się rozpocząć o godz. 14.30, a pierwsza seria konkursowa - o godz. 16.

Sobotni konkurs wygrał Niemiec Richard Freitag i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, a najlepszy z Polaków był dziesiąty Piotr Żyła. Zawody rozegrano w niezłych warunkach pogodowych, bez dłuższych przerw.

Jednak aura nie dla wszystkich była łaskawa, wiatr zmieniał siłę. Niektórzy skoczkowie mieli go pod narty i mogli dalej polecieć, inni - przy słabszych podmuchach lądowali bliżej. W polskiej ekipie w sobotę w pierwszej serii najlepiej powiało Stefanowi Huli (1,16 m/s) i uzyskał 129,5 m, w drugiej Piotrowi Żyle (1,22 m/s), który osiągnął taką samą odległość.

Reklama

Prognoza na niedzielę nie jest najlepsza. Temperatura powietrza osiągnie około -3 st. C, ale spodziewany jest wiatr o prędkości dochodzącej do 25 km/h.   

W sobotę pozycję lidera Pucharu Świata stracił Japończyk Junshiro Kobayashi, który sensacyjnie wygrał inauguracyjny konkurs sezonu w Wiśle. Trener japońskiej kadry Tomoharu Yokokawa zdecydował, że zawodnicy pierwszej ekipy po zawodach w Kuusamo wrócą do kraju, a w Rosji wystąpi drugi zespół.

Żadnemu z Japończyków nie udało się awansować w sobotnim konkursie do serii finałowej. Liderem cyklu został Freitag, a najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajmuje ósme miejsce.

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w skokach narciarskich | PŚ w Niżnym Tagile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje