Reklama

Reklama

PŚ w skokach. 23. miejsce Kingi Rajdy w Rasnovie

Kinga Rajda zajęła 23. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Zwyciężyła Norweżka Maren Lundby. To był jej 28. w karierze triumf w konkursie Pucharu Świata.

Lundby, triumfatorka Pucharu Świata w poprzednim sezonie, zwyciężyła po skokach na odległość 96,5 m oraz 96 m i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

Drugie miejsce zajęła Austriaczka Eva Pinkelnig (92,5/93,0), a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Chiara Hoelzl (93,5/93,0).

Do finału z dwóch Polek awansowała tylko Rajda. Szczęścia zabrakło Annie Twardosz, która osiągnęła 80 m i została sklasyfikowana na 31. pozycji.

Rajda po pierwszej serii, w której uzyskała 85 m była 24. W finale miała 87 m i awansowała o jedną pozycję.

Reklama

Lundby wróciła na pozycję liderki Pucharu Świata. Norweżka z dorobkiem 655 pkt wyprzedza Austriaczki Evę Pinkelnig - 649 pkt i Chiarę Hoelzl - 630 pkt. Rajda ma 42 pkt i jest sklasyfikowana na 29. miejscu.

Następny konkurs Pucharu Świata kobiet odbędzie się 1-2 lutego w Oberstdorfie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy