Reklama

Reklama

PŚ w Pjongczangu. Maciej Kot po wygranej: Jadę do Lahti przywieźć medale

Maciej Kot zaatakował z czwartego miejsca po pierwszej serii i efektownie wygrał konkurs PŚ w koreańskim Pjongczangu. - Azja w tym roku mi służy. Bardzo dobrze się tu czuje - powiedział Kot po zawodach w rozmowie z TVP Sport.

To druga pucharowa wygrana Kota w tym sezonie i w karierze. W ostatnią sobotę triumfował w japońskim Sapporo.

- Skoki dziś były dobre, ważne zachować pozytywne wspomnienia na przyszły rok - powiedział Kot. Za rok w Pjongczangu odbędą się zimowe igrzyska.

- Forma aktualna jest bliska temu, co było w lecie. Są pewne mankamenty, które ze skoku na skok staramy się wyeliminować - zaznaczył nasz zawodnik.

- Cieszyłem się, że skaczemy na małej skoczni dla odmiany, bo tych konkursów nie ma dużo w kalendarzu - przyznał Kot po konkursie na skoczni HS 109, przeniesionym na mniejszy obiekt z powodu silnego wiatru.

Reklama

- Warunki mieszały, byli pechowcy, byli szczęśliwcy, ale te dwa skoki zadecydowały - mówił o swoim sukcesie skoczek z Zakopanego.

Jak podkreślił, za rok na igrzyska zabierze ze sobą "tylko to, co było pozytywne". - Trzeba przemyśleć, zapisać wnioski - stwierdził.

Już w przyszłym tygodniu nasi skoczkowie udadzą się do fińskiego Lahti na mistrzostwa świata. Z jakimi nadziejami? - Z takimi jak zawsze, jadę, żeby wykonać swoją robotę i przywieźć medale - podsumował.

WS

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama