Reklama

Reklama

PŚ w Niżnym Tagile. Dwie Polki przebrnęły kwalifikacje

Dwie Polki - Kinga Rajda i Kamila Karpiel - wystąpią w otwierającym sezon Pucharu Świata kobiet konkursie na skoczni w Niżnym Tagile. Przez kwalifikacje nie przebrnęła Nicole Konderla.

Panie do rywalizacji przystępują tydzień później, niż mężczyźni, którzy na rosyjskich obiektach również otworzyli swój sezon. Kwalifikacje poprzedziły dwie sesje treningowe, w których Polki spisywały się słabo. Po ich skokach istniała nawet obawa, że żadnej nie uda się przebrnąć kwalifikacji. Na szczęście - była ona zdecydowanie przedwczesna. 

PŚ w Niżnym Tagile: Dwie Polki w inauguracyjnym konkursie

Jako pierwsza z naszych zawodniczek zaprezentowała się Nicole Konderla, która też miała zdecydowanie najmniej szczęścia z całej trójki. Lądowała na 74. metrze, co nie wystarczyło do awansu. Z notą 73,6 punktu zajęła 46. miejsce.

Reklama

Lepiej poszło dwóm pozostałym z naszych reprezentantek, choć i one przepustkę do konkursu wywalczyły "rzutem na taśmę". Kinga Rajda skoczyła 75 metrów, a Kamila Karpiel - 72,5. Noty, odpowiednio 78,5 i 77,6 punktu dały im 38. i 39. miejsce.

Najlepsza okazała się dominująca także w trakcie treningów Marita Kramer. Poszybowała ona aż 96 metrów i wygrała z notą 119,8 punktu.

Konkurs indywidualny w piątek o 15:30.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje