Reklama

Reklama

PŚ w lotach. Kraft i Zajc na czele klasyfikacji. Żyła w grze o triumf!

Zmaganiami PŚ w Oberstdorfie skoczkowie rozpoczęli rywalizację o Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie. Po dwóch konkursach indywidualnych liderami są ex aequo Stefan Kraft i Timi Zajc, którzy dwukrotnie meldowali się w Niemczech na podium. W walce o końcowy triumf liczy się Piotr Żyła, który świetnie skakał w Oberstdorfie. Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach narciarskich. Jakie miejsca zajmują Polacy?

W tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich do klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich liczone są cztery konkursy indywidualne: po dwa w Oberstdorfie (19-20.03) oraz dwa w Planicy (25 i 27.03). 

W poprzedniej kampanii Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie wygrał Karl Geiger, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Markusa Eisenbichlera. Wówczas do klasyfikacji generalnej liczył się tylko trzy konkursy w Planicy. 

Jeszcze nigdy w historii Pucharu Świata w lotach narciarskich nie wygrał Polak. W sezonie 2000/2001 drugi był Adam Małysz, który przegrał tylko z Martinem Schmittem, natomiast w kampanii 2017/2018 tylko Andreas Stjernen okazał się lepszy od Kamila Stocha, który ex aequo był drugi z Robertem Johannsonem. 

Reklama

Zobacz też: PŚ w Oberstdorfie: Domen Prevc z nowym rekordem skoczni

Puchar Świata w lotach narciarskich. Klasyfikacja generalna

Po sobotnim konkursie indywidualnym w lotach narciarskich w Oberstdorfie pierwszym liderem w walce o Małą Kryształową Kulę został Stefan Kraft, który wyprzedził wówczas Żigę Jelara i Timiego Zajca. Na wysokim piątym miejscu był Piotr Żyła. 

Czytaj również: Wielki rywal Kamila Stocha kończy karierę

Niedzielne zawody w PŚ w lotach w Oberstdorfie zakończyły się wygraną Timiego Zajca, drugi był Piotr Żyła, a trzeci Stefan Kraft. Po dwóch konkursach w klasyfikacji generalnej lotów narciarskich na czele Zajc i Kraft, którzy zgromadzili po 160 punktów. Trzeci jest Żiga Jelar - 130 "oczek", a tuż za nim Piotr Żyła - 125 punktów. 

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w lotach narciarskich (po 2 z 4 konkursów):

1. Stefan Kraft (Austria) - 160 punktów

1. Timi Zajc (Słowenia) - 160 pkt

3. Żiga Jelar (Słowenia - 130 pkt

4. Piotr Żyła (Polska) - 125 pkt

5. Anże Laniszek (Słowenia) - 66 pkt

5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 66 pkt

7. Karl Geiger (Niemcy) - 58 pkt

8. Peter Prevc (Słowenia) - 54 pkt

9. Dawid Kubacki (Polska) - 49 pkt

10. Eetu Nousiainen (Finlandia) - 48 pkt

...

19. Kamil Stoch (Polska) - 32 pkt

32. Jakub Wolny (Polska) - 6 pkt

34. Andrzej Stękała (Polska) - 5 pkt

37. Aleksander Zniszczoł - 3 pkt Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL