Reklama

Reklama

PŚ w Kuopio: Kamil Stoch wygrał kwalifikacje. Dalekie skoki Polaków

Kamil Stoch był ostatni na treningu, a godzinę później wygrał kwalifikacje do wtorkowego konkursu Pucharu Świata w Kuopio! Awans wywalczył każdy z sześciu naszych reprezentantów, a aż pięciu z nich zajęło miejsca w czołowej dziesiątce. To kapitalna wiadomość przed dzisiejszym konkursem drużynowym.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Dzisiaj o godz. 17.15 konkurs drużynowy, a we wtorek o godz. 18.00 pierwsza seria konkursu indywidualnego.

Z bardzo udanego skoku cieszył się Piotr Żyła. Pofrunął na 128,5 m i objął prowadzenie z 8-punktową przewagą nad dotychczasowym liderem Kento Sakuyamą.

Andrzej Stękała potwierdził wysoką dyspozycję z treningu i skoczył o pół metra dalej od Żyły. Otrzymał jednak notę o 0,1 pkt mniejszą. Dawid Kubacki także spisał się bardzo dobrze (126,5 m), a Stefan Hula wylądował tylko metr bliżej i po skokach 36 zawodników na czterech pierwszych miejscach byli sami Polacy!

Po chwili prowadzenie przejął Jurij Tepesz, który najdalej latał podczas treningu, ale nowym liderem został Kamil Stoch! Nasz dwukrotny mistrz olimpijski zaliczył tylko 63 m na treningu, a w kwalifikacjach pofrunął na 128. metr!

Dalej od niego skoczyli jeszcze Taku Takeuchi (129 m) i Robert Kranjec (130 m), ale otrzymali niższe noty.

Klemens Murańka nie poleciał tak daleko, jak podczas treningu, ale odległość 122 m dała mu 22. miejsce i pewny awans do konkursu.

Spośród zawodników z czołowej dziesiątki klasyfikacji PŚ, którzy nie musieli walczyć w kwalifikacjach, najdalej pofrunął Johann Andre Forfang (131 m). Słabo zaprezentował się lider "generalki" Peter Prevc, który skoczył jedynie 113,5 m.

Miejsca Polaków:

1. Stoch

4. Żyła

5. Stękała

7. Hula

9. Kubacki

22. Murańka

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | Andrzej Stękała | Dawid Kubacki | Stefan Hula

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje