Reklama

Reklama

PŚ w Engelbergu. Kamil Stoch: Cieszę się na tę przerwę

- Dzisiaj te skoki były bardzo dobre i solidne na wysokim poziomie. Również ten z kwalifikacji. To był dobry dzień (śmiech) – mówił, w rozmowie z reporterem TVP, Kamil Stoch po zajęciu drugiego miejsca w konkursie Pucharu Świata w Engelbergu.

Lider Orłów przed kamerami Telewizji Polskiej był bardzo stonowany, ale zdradził, że wynika to ze zmęczenia. - Jestem już trochę zmęczony. Te ostatnie dwa tygodnie dały mi się we znaki, ale cieszę się, że te skoki wyglądają lepiej niż na początku sezonu.

Kamil Stoch podkreślił, że cieszy się na najbliższe dni, bo będzie miał okazję, aby trochę odpocząć i "w spokoju potrenować".

- Nie wiem, czy są rezerwy. Trudno mi to ocenić. Chciałbym, żeby skoki były jeszcze lepsze i jeszcze dłuższe, ale co będzie? Zobaczymy - stwierdził w rozmowie z TVP.

Reklama

Mistrz olimpijski z Soczi nie chciał nawiązywać do poprzednich sezonów, kiedy podium w Engelbergu zwiastował sukces - triumf na igrzyskach czy w Turnieju Czterech Skoczni.

- Nie zgodzę się, że musi to być znak. Nie mam jednak nic przeciwko, aby to się powtórzyło (śmiech). Każdy sezon jest inny, my się zmieniamy jako zawodnicy - ocenił.

- Staram się do każdego sezonu podchodzić z nowym nastawieniem, świeżością. To co było, to już historia - dodał.

Stoch zdradził również, jak idą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

- Prezentów jeszcze nie kupiłem. Nie ma co się skupiać na prezentach, bo liczy się przeżycie duchowe - stwierdził.

- Jestem kiepskim kucharzem, lepiej żebym pozostał z boku - odpowiedział na pytanie o potrawy, które przygotuje.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje