Reklama

Reklama

PŚ w Engelbergu. Dawid Kubacki najlepszy w obu treningach

Dawid Kubacki w świetnym stylu wygrał oba treningi przed zawodami Pucharu Świata w Engelbergu. Szczególnie dobrze zaprezentował się w pierwszej próbie, gdy poszybował na odległość aż 142 m, zaledwie dwa metry krócej od rekordu skoczni. Podczas drugiego treningu tuż za plecami Kubackiego uplasował się Kamil Stoch.

Podczas pierwszego treningu Kubacki nie miał sobie równych - jako jedyny przekroczył rozmiar skoczni (140 m), czym zdeklasował rywali. Do rekordu skoczni, należącego do Petera Prevca, zabrakło mu zaledwie dwóch metrów.

W pierwszej dziesiątce znalazł się też inny Polak, Kamil Stoch. Lider polskiej kadry zajął szóste miejsce, po skoku na odległość 128 m. Stoch startował jednak z obniżonej 18. belki startowej, a nie jak pozostali "Biało-Czerwoni" - z 20.

Reklama

Zadowolony ze swojej próby może być też Jakub Wolny, który uzyskał 131,5 m i zajął trzynaste miejsce. Stefan Hula był 23. (123,5 m), zaś Piotr Żyła 27. (125,5 m).

W drugiej serii treningowej znacznie gorzej poszło Jakubowi Wolnemu, który skoczył ponad 20 m krócej niż w pierwszej próbie i uzyskał zaledwie 111,5 m.

Bardzo podobne skoki na odległość odpowiednio 117 m i 118,5 m oddali odpowiednio Kot i Hula. Nieco lepiej poszło Żyle, który uzyskał 120,5 m. Pozwoliło im to jednak na uplasowanie się dopiero w czwartej i piątej dziesiątce.

Nie zawiódł za to Kubacki, który poszybował na odległość 130 m i po swojej próbie zajmował pierwszą lokatę, której nie oddał do końca treningu. Polak dostał gigantyczną rekompensatę za wiatr i belkę startową (aż 19,1 pkt), dzięki czemu wyprzedził skaczących dalej od niego rywali.

Tuż za Kubackim uplasował się Stoch, który nie zdołał wyprzedzić kolegi z drużyny pomimo niższej belki startowej (17., pozostali Polacy skakali z 19.) i dalszej odległości - 134,5 m. Ostatecznie zajął drugą pozycję.

Kwalifikacje do konkursu w Engelbergu odbędą się dziś o godzinie 16. Pierwszy konkurs indywidualny odbędzie się w sobotę o godzinie 16, drugi w niedzielę o 14.

WG

***

Takim skokiem Dawid Kubacki popisał się podczas drużynowych zawodów w Titisee-Neustadt:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje