Reklama

Reklama

PŚ skokach. Dawid Kubacki: Niemożliwe nie istnieje

- Zajęło mi trochę czasu dojście do poziomu, jaki od zawsze chciałem prezentować. To tylko pokazuje, że nie warto się poddawać - powiedział przed kamerą TVP Sport Dawid Kubacki, który znów okazał się najlepszy w Titisee-Neustadt. Nasz mistrz świata odniósł się również do słów Piotra Żyły, który niedawno stwierdził, że Kubacki lata jak... gąsior.

Kubacki ostatnio ma znakomitą passę. Jako trzeci Polak w historii wygrał Turniej Czterech Skoczni. Od konkursu w Oberstdorfie Polak nie schodzi z podium. Wygrywając w niedzielę zawody w Titisee-Neustadt po raz ósmy z rzędu zameldował się w czołowej trójce PŚ. Pod tym względem jest rekordzistą, jeśli chodzi o polskie skoki. Do lidera tego zestawienia wszech czasów Fina Janne Ahonena brakuje mu jeszcze pięciu miejsc na podium. Czy jest w stanie dogonić legendę skoków?

"Niemożliwe nie istnieje. Na pewno nie będę się na to napalał tylko zostanę na swojej ścieżce koncentracji i roboty, bo w ten sposób ewentualnie mogę to osiągnąć" - zaznaczył Kubacki.

Początek sezonu w wykonaniu naszego mistrza świata nie był zbyt udany. Wszystko zmieniło się od TCS. Co się stało, że nastąpiła forma tak eksplodowała? "Wszystko rozgrywa się w szczegółach. Jak zaskoczą, to potrafią dać taki efekt. Wiem, że może przyjść  jeden dzień, jedna noc, zaskoczy i jest od razu 15-20 metrów dalej. To jest możliwe, ale też trzeba nad tym popracować, bo samo z siebie też nie przyjdzie" - podkreślił 29-letni zawodnik.

Piotr Żyła określił kolegę z kadry w swoim osobliwym stylu. Popularny "Wiewiór" stwierdził w jednym z wywiadów, że Kubacki lata jak... gąsior. Do tego porównania odniósł się sam zainteresowany.

"Fabrycznie gąsiorem to był Marius Lindvik po Garmisch-Partenkirchen. To są takie porównania Piotrka. Sam czasami nie wiem, co mu po głowie chodzi" - mówił z uśmiechem.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w Zakopanem. 25 stycznia odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny.

Reklama

PŚ w skokach 2019/20 - klasyfikacja

1.Stefan Kraft
(Austria)1659 pkt
2.Karl Geiger(Niemcy)1519
3.Ryoyu Kobayashi(Japonia)1178
4.Dawid Kubacki(Polska)1169
5.Kamil Stoch(Polska)1031
6.Stephan Leyhe(Niemcy)917
7.Marius Lindvik(Norwegia)906
8.Peter Prevc(Słowenia)789
9.Daniel Andre Tande(Norwegia)721
10.Philipp Aschenwald(Austria)622
Zobacz pełną tabelę

Puchar Narodów w skokach 2019/20 - klasyfikacja

1.Niemcy5194 pkt
2.Austria5041
3.Norwegia4622
4.Polska4272
5.Słowenia4085
6.Japonia3479
7.Szwajcaria801
8.Czechy335
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL