Reklama

Reklama

Prezydent pomoże Piotrowi Żyle? "Jest taka możliwość"

Piotr Żyła wciąż zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Z tego względu występ skoczka na igrzyskach w Pekinie stoi pod dużym znakiem zapytania. Apoloniusz Tajner, prezes PZN, w rozmowie z Radiem ZET nakreślił możliwe scenariusze na przyszłość dla 35-latka.Problemy Piotr Żyły rozpoczęły się 20 stycznia. Tego dnia Polski Związek Narciarski poinformował, że u skoczka wykryto koronawirusa

Sytuacja Piotr Żyły może napawać niepokojem

Żyła został odizolowany od kadry i opuścił zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Po cichu liczono, że drugi test PCR da wynik negatywny i "Wiewiór" wróci do skakania. Mówił o tym Apoloniusz Tajner w programie "Polskie Skocznie".

Reklama

Czy Piotr Żyła zdąży wrócić na igrzyska? Prezydent może pomóc

Niestety, badania wykonane 24 stycznia potwierdziło, że Żyła wciąż zmaga się z COVID-19. To sprawia, że 35-latek może nie wystąpić nie tylko w najbliższy weekend w Willingen, ale też na igrzyskach w Pekinie. Kluczowe znacznie w tej sprawie będzie miał test, który zaplanowano na 25 stycznia.

Co czeka Żyłę? Apoloniusz Tajner w rozmowie z Radiem ZET nakreślił możliwe scenariusze. Jeśli skoczek dopiero w ostatniej chwili pokona COVID-19, to do Pekinu może polecieć nie ze wszystkim zawodnikami, lecz z prezydentem Andrzejem Dudą.


- Jeżeli 31 stycznia nie udałoby się polecieć z grupą, jest taka możliwość, żeby poleciał 3 lutego samolotem z prezydentem. O tej ewentualności rozmawialiśmy z przedstawicielem Kancelarii Prezydenta - oznajmił Tajner.

- Piotrek będzie powtarzał testy codziennie, do momentu uzyskania dwóch negatywnych wyników w odstępie 24 godzin - zakończył działacz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy