Reklama

Reklama

"Polskie" konkursy Pucharu Świata tylko dla zaszczepionych. Adam Małysz komentuje

Bilety na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem nabyć mogą wyłącznie osoby zaszczepione. Na antenie "Radia ZET" głos w sprawie zabrał Adam Małysz który stwierdził, że na całym świecie pojawiają się podobne ograniczenia.

Rywalizacja skoczków narciarskich cieszy się w Polsce gigantyczną popularnością. W sezonie 2021/2022 bilety na konkursy w naszym kraju kupić będą jednak mogły wyłącznie osoby zaszczepione, co jest przedmiotem żywej dyskusji.

Adam Małysz, który był gościem "Radia ZET" zabrał głos w sprawie. Jak przyznał, nie brał udziału w procesie decyzyjnym. - Komitety organizacyjne decydują o pewnych sprawach. Koordynuje to też sanepid. Powiem tak: na całym świecie tak to funkcjonuje - mówił wybitny przed laty skoczek, a obecnie dyrektor ds. skoków i kombinacji w PZN.

Reklama

Adam Małysz zabrał głos ws. biletów na "polskie" konkursy PŚ

Prowadzący rozmowę przekazał "Orłowi z Wisły", że nad tematem pochylił się już Rzecznik Praw Obywatelskich. W odpowiedzi usłyszał od Małysza, że według niego sprawę rozstrzygnąć będą musieli prawnicy. - Jakieś wytyczne prawne na pewno są - zauważył.

Były skoczek wskazał też, że sytuacja jest bardzo trudna do oceny. Wspomniał przykład osób, które zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi, by "móc uczestniczyć w takich imprezach". Według niego w naszym kraju przepisy i tak są o wiele mniej restrykcyjne, niż chociażby w Austrii.

Konkursy Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w dniach 4-5 grudnia 2021 roku. Do Zakopanego czołowi skoczkowie przyjadą, by powalczyć 15 i 16 stycznia.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje