Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie wystartują w Lillehammer

Trener polskich skoczków narciarskich Łukasz Kruczek zdecydował, że nasi kadrowicze wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Skład poznamy w środę.

- Musieliśmy sobie dziś wieczorem wszystko przedyskutować, natomiast po jutrzejszym treningu będę już mógł podać konkretną liczbę i nazwiska. Jest to m.in. uzależnione od tego, czy Kamil Stoch dostanie jutro od lekarza zielone światło na skakanie - podkreślił szkoleniowiec.

We wtorek Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Jan Ziobro oddali na świeżo zaśnieżonej Wielkiej Krokwi po sześć skoków.

Stoch - dwukrotny mistrz olimpijski i obrońca Kryształowej Kuli - ma kontuzjowany staw skokowy.

- Wielkie dzięki ekipie COS za świetne przygotowanie obiektu, bo ten trening był nam bardzo potrzebny. Nie patrzyłem na odległości, bo dziś chodziło o to, aby oddali po kilka swobodnych skoków, żeby powróciła radość skakania i pewność siebie. To się już częściowo udało - ocenił Kruczek.

Reklama

Norweska edycja PŚ rozpocznie się w piątek. O godzinie 18. w Lillehammer przeprowadzone zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Drugi konkurs zaplanowano na niedzielę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama